Miran Zore   13. avgust 2012
Zmaga Dinama v četrtem krogu 1. HNL

Dinamo je premagal Split

Zagrebški Dinamo je v četrtem krogu 1. HNL vknjižil novo zmago. Nasprotnik Maribora v kvalifikacijah za Ligo prvakov je s 4:2 premagal moštvo Splita.
15.10.2017 | Evropske lige
"Dinamo s fantastičnim preobratom do velike zmage," so zapisali na uradni spletni strani zagrebškega Dinama, ki je včeraj odigral zadnjo tekmo četrtega kroga 1. HNL. Pred 3.000 gledalci so se izbranci trenerja Anteja Čačića na svojem stadionu Maksimir v Zagrebu pomerili s Splitom in ga z rezultatom 4:2 tudi premagali. Zanimivo, Splitčani so prvi polčas celo dobili, in sicer s kar 2:0, v drugem polčasu pa nerazumljivo popustili in nasprotniku dovolili doseči kar štiri zadetke. Za Dinamo so tako zadeli Badelj, Šimunić, Sammir (11m) in Čop.

Dinamo, gledano celotno tekmo, ni navdušil, četudi je v drugem polčasu prestavil v prestavo ali dve višje. V prvem polčasu je aktualni hrvaški državni prvak pokazal marsikatero pomanjkljivost, na katero so, verjamemo, v Mariboru že postali pozorni. Ob polčasu sta igro zapustila Ibanez in Leko, Čačić je priložnost ponudil Sammirju, ki je bil pred dnevi kaznovan, in Peku. Deset minut pred koncem tekme je zaigral tudi Nikola Pokrivač, ki je imel pred dnevi prav tako disciplinske težave. Samirjev in Pokrivačev povratek v moštvo sta seveda jasen signal, da bo Dinamo v play-offu za Ligo prvakov Maribor napadel z vsemi razpoložljivimi silami. Dinamo je po štirih odigranih krogih 1. HNL trenutno drugi, osvojil je 10 točk, toliko kot tudi njegov veliki rival Hajduk.

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Puljić, Šimunić, Pivarić - Ademi - Leko (od 46. Sammir), Badelj, Ibanez (od 46. Peko) - Rukavina (od 82. Pokrivač), Čop. Trener: Ante Čačić