Uredništvo    7. april 2016
V finalu hrvaškega pokala se bosta pomerila Dinamo in Slaven

Dinamo deklasiral Hajduk

Dinamo je na povratni tekmi polfinala hrvaškega pokala s 4:0 ponižal Hajduk ter s skupnih 6:0 napredoval v veliki finale. Tam ga čaka Slaven iz Koprivnice.
3.8.2017 | Evropske lige
Povratna tekma polfinala hrvaškega pokala je še enkrat več razodela gigantsko razliko med največjima hrvaškima kluboma, ki že dolga desetletja živita v paralelnih "vesoljih". Dinamo je že na Poljudu nadigral Hajduk in ga premagal z 2:0, na povratni tekmi v Zagrebu pa je bila razlika še očitnejša, saj so Zagrebčani slavili kar s 4:0. Prvi zadetek je že v drugi minuti dosegel komaj 17-letni novi biser Dinamove nogometne šole Josip Brekalo, nato je dvakrat zadel Junior Fernandes, piko na i pa je v drugem polčasu postavil Alžirec El Arbi Soudani. Trener Hajduka Damir Burić je poraz na Maksimirju – srečanje si je ogledalo dobrih 10 tisoč gledalcev – označil kot najtežjega, odkar sedi na klopi Hajduka.

Dinamo je na dobri poti k novi dvojni lovoriki, saj si je v prvenstvu že priigral veliko prednost pred Rijeko, v finalu hrvaškega pokala pa se bo pomerili s krvnikom Rijeke Slavenom iz Koprivnice. Obračun bo na sporedu 10. maja v Osijeku.