Uredništvo    18. oktober 2011
Liga prvakov, 3. krog, skupina D

Dinamo brez golov in brez točk

Zagrebški Dinamo je tudi v tretjem poskusu ostalih praznih rok. Hrvaški prvaki so na Maksimirju priznali poraz Ajaxu, ki je zasluženo slavil z 2:0. Dinamo še brez zadetka v Ligi prvakov.
16.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: Maksimir, Gledalcev: 30000, Sodnik: Manuel Gräfe (NEM)
Dinamo Zagreb: Ivan Kelava, Tonel, Luis Ibañez, Josip Šimunić, Domagoj Vida, Adrián Daniel Calello, Jerko Leko, Milan Badelj (od 46. Mateo Kovačić), Sammir, Fatos Beqiraj (od 70. Nikola Pokrivać, od 70. Derk Boerrigter), Ante Rukavina.
Trener: Ivajlo Petev
Ajax: Kenneth Vermeer, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Vurnon Anita, Gregory Van der Wiel, Eyong Enoh, Christian Eriksen (od 93. Nicolas Lodeiro), Theo Janssen, Siem de Jong, Derk Boerrigter (od 70. Dmitri Buljkin), Miralem Sulejmani.
Trener: Marcel Keizer
Uvrstitev v skupinski del je za Dinamo kot vse kaže skrajni domet. Hrvaški prvaki so proti Ajaxu doživeli drugi domači poraz in tretjega skupno, Zagrebčani pa na prvih treh tekmah za nameček še niso dosegli zadetka. Hrvaški mediji so obračun proti Ajaxu najavili kot najlažjega v skupinskem delu in kot veliko priložnost za prvo zmago, a igrišče je dalo povsem drugačen odgovor. Dinamo je krenil silovito in si v prvih 11 minutah preko Fatosa Beqiraja in Jerka Leka priigral dve lepi priložnosti, nato pa je v veliki meri igralo le še eno moštvo.

Ajax je imel žogo večji del časa v svoji posesti in kmalu so prišle tudi prve priložnosti. Mladi Siem de Jong je v prvem polčasu zapravil kar dve, v drugem delu pa je Ajax zaigral precej bolje in premoč kronal tudi z goli. Prvi je padel v 49. minuti, ko je Srb Miralem Sulejmani lepo pripravil priložnost Derku Boerigtterju, mladi Nizozemec pa je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora premagal Ivana Kelavo in Ajax popeljal v vodstvo. Do izteka srečanja je Theo Janssen zapravil izjemno priložnost za drugi zadetek, po vratnici de Jonga pa je končni izid tik pred koncem postavil Danec Christian Eriksen, ki je tako dokončno zapečatil usodo Dinama v Ligi prvakov.

Drugi polčas je bil nedvomno najslabši Dinamov v skupinskem delu tekmovanja, poraz proti Ajaxu pa je Dinamo najverjetneje izločil tudi iz bitke za uvrstitev v evropsko ligo.