Uredništvo    27. april 2014
Partizan spektakularno končal serijo zmag Crvene zvezde

Zvezda zgrešila dva "penala"

Partizan je na velikem derbiju srbskega prvenstva v 90. minuti zadel za zmago z 2:1, Crvena zvezda pa je v prvem delu igre zapravila kar dva strela z bele točke. Rdeče-beli bežijo še za tri točke.
30.8.2017 | Evropske lige
Eden najbolje pričakovanih beograjskih mestnih derbijev v zadnjih letih je poskrbel za predstavo, v kateri so emocije dosegle vrelišče. Oba največja srbska kluba sta uprizorila napeto tekmo, ki se je po nepredvidenem spletu okoliščin razpletla v korist Partizana, ki je pred zadnjimi štirimi krogi zaostanek zmanjšal na tri točke in istočasno prekinil izvrstno serijo 15. zaporednih zmag Crvene zvezde.

Prvi veliki trenutek tekme je napočil v 25. minuti, ko je najuglednejši srbski sodnik Milorad Mažić pokazal na belo točko po prekršku Vojislava Stankovića nad Draganom Mrđo. Z bele točke je meril Miloš Ninković, vratar Partizana Milan Lukač pa je njegov strel uspel ubraniti. Le dve minut kasneje je Nikola Drinčić z pravim evrogolom iz 25 metrov kaznoval napako Ninkovića in Partizan popeljal v vodstvo, kmalu zatem pa je Zvezda po prekršku Trajkovića nad Mrđo dobila že drugo najstrožjo kazen. Tokrat je odgovornost prevzel Mijailović, Lukač pa je z novo sijajno obrambo še enkrat več pristaše Zvezde spravil v obup in postal nesporni prvi junak srečanja.

Zvezda se navkljub dvema zapravljenima enajstmetrovkama ni predala. Dragan Mrđa, ki je izsilil obe najstrožji kazni, je v 56. minuti s svojim 17. zadetkom v sezoni zadel za izenačenje na 1:1, dramatičen finale pa je tik pred iztekom rednega dela igre odločil Nemanja Kojić, ki je izkoristil predložek Vulićeviča in s težkega položaja stadiona Partizana spravil na noge.

Vse smo imeli pod kontrolo

Trener Crvene zvezde Slaviša Stojanović ni skrival razočaranja po bolečem porazu, v katerem njegovim varovancem zvezde zares niso bili naklonjene.

"Imeli smo kontrolo, nato pa je žal prišel nedosojen prekršek, njihova odlična reakcija in še en fantastičen zadetek," je akcijo za zmagoviti zadetek pokomentiral Stojanović, in se nato obregnil ob kar dve zapravljeni enajstmetrovki v prvem delu igre.

"Neverjetno, kot je tudi neverjetno, da to nista bili prvi zgrešeni enajstmetrovki v tej sezoni. Slabo realiziramo te priložnosti. Morda je preveliko psihološko breme nad izvajalci teh strelov. Morali bomo najti rešitev, saj nas do konca čakajo še štiri tekme,"
je povedal Stojanović.

Nejc Pečnik in Dejan Kelhar sta na največji tekmi letošnje sezone srbskega prvenstva na igrišču vztrajala od prve do zadnje minute.