Uredništvo    6. maj 2012
Crvena zvezda premagala Partizan

Prosinečki porazil Partizan

Srbski prvak je že odločen, toda večni derbi med Partizanom in Crveno zvezdo vseeno ni minil neopazno. Tokrat je Crvena zvezda Partizan porazila na stadionu JNA.
17.7.2017 | Evropske lige
Crvena zvezda bo srbsko prvenstvo končala na drugem mestu, prvak je namreč že postal Partizan. Večna rivala iz Beograda sta včeraj odigrala še zadnji večni derbi v letošnji sezoni, po pokalnem tokrat še prvenstvenega. Dobila ga je Crvena zvezda, z rezultatom 1:0, odločilni zadetek je v 93. minuti srečanja dosegel Cadu

Srečanje je, vsaj na začetku, minilo v znamenju agresivnega pristopa obeh moštev. Partizan si je prvo priložnost priigral že v prvi minuti, vendar Babović ni bil natančen. Na drugi strani je tudi Zvezda prišla do priložnosti, Evandro in Milivojević sta izigrala domačo obrambo, vendar se je vse skupaj končalo brez zadetka. V drugem polčasu je Partizan prevzel pobudo na igrišču, toda, ko so se Zvezdaši otresli pritiska Partizana, so znova prišli do nekaj priložnosti, na koncu je zadnjo, ko je že močno dišalo po remiju, izkoristil Cadu. Crvena zvezda je Partizan premagala na stadionu JNA prvič po letu 2008.

Crvena zvezda ima pred seboj še najpomembnejšo tekmo v letošnji sezoni. 16. maja bo namreč igrala v finalu srbskega pokala proti Borcu iz Čačka, potem ko je v polfinalu po težkem boju izločila prav Partizan.