Zoran Milićev   6. april 2011
Partizan v finalu srbskega pokala

Pirova zmaga Zvezde

Čeprav je bila Crvena zvezda pred kar 40.000 gledalci na Marakani boljša od Partizana, pa je zabila le en gol in tako ostala brez nastopa v finalu srbskega pokala.
30.8.2017 | Evropske lige
Partizan se je prebil v finale srbskega pokala. (foto: partizan.rs)
V finalu pokala Srbije se bosta pomerila beograjski veliki Partizan in novosadski klub Vojvodina. Prvi se je na zadnjo stopničko prebil kljub temu, da je v sredo izgubil na Marakani, kjer je bil na sporedu naslednji večni derbi v nizu. Crvena zvezda je pred svojimi gledalci sicer že res slavila, a je bila zmaga z 1:0 zgolj pirova zmaga. Četa hrvaškega strokovnjaka Roberta Prosinečkega je namreč prvi obračun izgubila z 0:2, torej je bila tokrat za gol prekratka. Edini zadetek na tekmi je v 71. minuti zabil Andrija Kaluđerović, obračun pa si je v živo ogledalo celo več kot 40.000 gledalcev! Zvezda je bila sicer močnejša in nevarnejša, vendar je obramba Partizana izdržala. Finale bo na sporedu 11. maja.

"Če sem povsem iskren, je bila to najslabša tekma Partizana, odkar sem se vrnil v Beograd. Kljub vsemu pa lahko rečem, da smo po dveh odigranih tekmah vendarle zasluženo v finalu," je po tekmi misli strnil kapetan Partizana Mladen Krstajić, medtem ko je njegovega soigralca Vladimirja Stojkovića, nekdanjega člana Crvene zvezde, nekdo iz publike ciljaj z granitno kocko, a je ob tem zgrešil cilj in zadel policista. "Pač so me ciljali, kaj naj..." se ni pretirano obremenjeval Stojković, trener Zvezde Robert Prosinečki pa je dodal: "Pokazalo se je, da je bil poraz s prve tekme vendarle previsok. Partizan je izkušen in je tokrat igral tako, da je prišel v finale. Če bi v prvem polčasu izkoristili svoje priložnosti, bi se morda končalo drugače. Kljub vsemu sem zadovoljen z igro in vsi, ki so bili na štadionu, so lahko zares uživali." Za Crveno zvezdo je bila sicer to prva zmaga na večnem derbiju po kar treh letih!