Uredništvo    22. marec 2014
Crvena zvezda še naprej pred Partizanom

Pečnik za deveto zaporedno

Slovenski reprezentant Nejc Pečnik je odločil zmagovalca proti Donjemu Sremu in Crveni zvezdi priigral že deveto zaporedno zmago. Z minimalno razliko slavil tudi Partizan.
8.7.2017 | Evropske lige
Crvena zvezda pod taktirko Slaviše Stojanovića kaže kontinituiteto, ki je bila v zadnjih letih za rdeče-bele povsem neznačilna. Na stadionu Karađorđe v Novem Sadu je z novim zadetkom slovenskega reprezentanta Nejca Pečnika z 1:0 ugnala domače moštvo in se tako veselila že devete zaporedne zmage v srbskem prvenstvu. Zvezda, pri kateri sta tako Pečnik kot Dejan Kelhar odigrala celo tekmo, tako ohranja točko prednosti pred večnim tekmecem Partizanom, ki je z identičnim izidom doma pred 12.500 gledalci ugnal Slobodo iz Užic.

Zadetek je sedem minut pred koncem dosegel Saša Ilić in se z njim vpisal med nesmrtne. Šestintridesetletna ikona Partizana je namreč dosegla že svoj 118. prvenstveni zadetek, s čimer je izenačila rekord legendarnega Stjepana Bobeka, ki je v povojnem obdobju dosegel enako število prvenstvenih zadetkov.