Uredništvo    2. november 2013
145. večni derbi prinesel slavje Crveni zvezdi

Avtogol odločil večni derbi

Crvena zvezda je pred 40 tisoč gledalci ugnala mestnega tekmeca Partizana z 1:0 in zaostanek za slednjim znižala na eno točko. Nekakovosten derbi odločil neroden avtogol Milana Obradovića.
17.7.2017 | Evropske lige

"Večiti derbi" so v Srbiji zaradi neprepričljivih predstav Zvezde in Partizana v zadnjih tednih pričakali s precejšnjimi pomisleki, ki so se žal izkazali za utemeljene. Oba največja srbska kluba sta uprizorila slabo nogometno predstavo brez večjih priložnosti, v igri čakanja na napako nasprotnika pa je pred 40.034 gledalci slavila Crvena zvezda, ki se je do zmage dokopala v 18. minuti, ko je veteran v obrambi Partizana Milan Obradović žogo z glavo nespretno poslal v svojo mrežo.

V prvem polčasu je bila Zvezda za odtenek boljša, kaj kmalu pa bi varovanci Slaviše Stojanovića na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti, a je poskus Nenada Milijaša oplazil prečko. Precej blizu je bil v 44. minuti tudi slovenski reprezentant Nejc Pečnik, ki je z glavo meril v spodnji kot, a je žoga zgrešila okvir vrat.

V drugem polčasu je bil več pri žogi Partizan, a je bila pobuda bolj jalova. Še naprej je imela nevarnejše priložnosti Zvezda, pri večini najnevarješih akcij pa je bil v ospredju prav Pečnik. Po strelu Korošca v 53. minuti je zadetek preprečila obramba Partizana z blokom, globoko v sodnikovem podaljšku pa je imel Pečnik na dlani še drugi zadetek na tekmi, a je njegov strel z desetih metrov Vladimir Stojković uspel ubraniti.

Crvena zvezda je osvojila izjemno pomembne tri točke, s katerimi je zaostanek za mestnim tekmecem znižala na eno točko, Slaviša Stojanović pa bo po nekaj nemirnih tednih naposled lahko zadihal malce lažje.