Anže Zajič   22. avgust 2011
Tekme tretjega kroga italijanskega pokala

Cesar mož odločitve

Slovenski reprezentančni branilec Boštjan Cesar se je na tekmi tretjega kroga italijanskega pokala med Chievom in Livornom vpisal med strelce in tudi odločil obračun.
Sploh ne morem opisati
Minuli konec tedna so bile odigrane tekme 3. kroga pokala pri naših sosedih Italijanih, eden od junakov pa je bil tudi Boštjan Cesar. Branilec slovenske reprezentance je zabil edini gol na tekmi med Chievom in Livornom, potem ko je v polno meril že po dvanajstih minutah igre. Tako kot tudi Bojan Jokič je odigral vseh devetdeset minut.

Napredovanja se je veselil tudi Vid Belec, ki je branil vso tekmo na gostovanju Crotoneja pri Lecceju. Njegov klub je kar nekoliko presenetljivo slavil z 2:0. Poslovila sta se tudi Torino in Atalanta (Nejca Praprotnika ni bilo v kadru slednje), napredovala pa je Bologna, ki je z 2:1 premagala Padovo. Rene Krhin pri domačih in Dejan Lazarevič pri gostih sta sedela na klopi, Enej Jelenič pa ni kandidiral za nastop v dresu Padove.

Genoa je s 4:3 premagala Nocerino, potem ko je tik pred koncem zmagoviti zadetek dosegel izkušeni gruzijski branilec Kakha Kaladze. Valter Birsa je v igro domačih prišel v 62. minuti in podal za zmagoviti zadetek, Luke Krajnca pa ni bilo v kadru domačih. Ascoli je z 0:1 izgubil proti Ceseni, Siniša Anđelkovič pa je ob debiju v dresu poraženca igral od prve do zadnje minute.