Uredništvo    5. december 2012
Liga prvakov, 6. krog

Zmaga za klavrn konec

Chelsea je na Stamford Bridgeu razbil Nordsjaelland s kar 6:1! Kljub visoki zmagi pa Londončani ne bodo več branili naslova evropskega prvaka. Juventus je v Donjecku zmagal, zato je Lige prvakov zanje konec.
17.8.2017 | Evropski pokali
Poraz, ki ne zapira vrat
16.8.2017 | Evropski pokali
Kek z enakim izhodiščem kot Ma...
Alexander-Arnold: Občutek je n...
Mariborčane čaka izraelski tig...
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 40084, Sodnik: Bas Nijhuis (NIZ)

6 : 1

Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole (od 60. Ryan Bertrand), Gary Cahill, David Luiz, Oriol Romeu, Juan Manuel Mata (od 74. Paulo Ferreira), Ramires (od 65. Oscar), Eden Hazard, Victor Moses, Fernando Torres.
Trener: Antonio Conte
Nordsjaelland: Jesper Hansen, Ivan Runje (od 10. Mikkel Beckmann), Michael Parkhurst, Mark Gundelach, Patrick Mtiliga, Enoch Kofi Adu, Anders Christiansen (od 61. Henrik Kildentoft), Nicolai Stokholm, Kasper Lorentzen, Mario Tičinović (od 65. Kamal Issah), Joshua John.
Trener: Kasper Hjulmand
Chelsea je nocoj potreboval zmago. Aktualni evropski prvak je namreč potreboval tri točke in ugoden rezultat, to je zmago Šahtarja, iz Donjecka. Angleži so hitro pritisnili, gostje pa so takoj zaprli formacijo in začeli braniti svoja vrata. Hansen je bil na preizkušnji že v osmi minuti, ko je zaustavil strel Mosesa, kmalu za njim pa še poizkus Torresa. Akcije domačih nogometašev so se vrstile ena za drugo, toda šele v 31. minuti je zares zadišalo po golu, toda po golu gostov! Gary Cahill je v kazenskem prostoru igral z roko, zato je sodnik pokazal na belo točko. Petr Čech pa je strel Stokholmu ubranil. Le tri minute pozneje - nova enajstmetrovka, tokrat v korist Chelseaja! Z roko je igral Beckmann, strel z bele točke pa je izvedel Eden Hazard. No, tudi njemu ni uspelo zadeti, Hansen se je izkazal!

Pozor. V 38. minuti je bila na Stamford Bridgeu dosojena še tretja enajstmetrovka! Tudi ta v korist domače ekipe. Tokrat se je strela lotil branilec David Luiz in vendarle zadel za 1:0, za pomembno vodstvo Chelseaja. Londončani so še pritisnili in pred odhodom na odmor jim je uspelo povišati prednost. Zadetek je padel že v sodnikovem podaljšku, lepo je podal Moses, mrežo pa je zatresel Fernando Torres!
Chelsea Nordsjaelland

No, takoj na začetku drugega polčasa je padel zadetek. Tokrat ga je dosegel Nordsjaelland. Stokholm je lepo podal, John pa je premagal Čecha in poskrbel za slabo voljo med navijači Chelseaja, ki so nekaj minut pozneje izvedeli za zadetek Juventusa v Donjecku. Gary Cahill je hitro popravil razpoloženje. Centralni branilec angleške reprezentance je v 51. minuti namreč zadel Gary Cahill. V svojem slogu - z glavo. Chelsea pa se še ni zaustavil oziroma ni se zaustavil Fernando Torres. V 56. minuti je dosegel svoj drugi zadetek na tekmi, večino dela pa je opravil Eden Hazard. Ni bilo treba dolgo čakati, da se je spet zatresla mreža. Juan Mata je na 5:1 povišal v 63. minuti. Hansen je žogo na poti v mrežo lahko pospremil le s pogledom.

Golom je bilo nocoj res težko slediti, težava je bila le v tem, da Chelseaju zaradi vodstva Juventusa v Ukrajini niso kaj prida pomagali. A nič ne de. V 71. minuti je na 6:1 povišal Oscar, ki je le nekaj minut pred tem zamenjal rojaka Ramiresa. Chelsea je bil nemočen. Ne na nocojšnji tekmi, temveč v "skupnem seštevku". Juventus je v Donjecku zmagal in se ob Šahtarju prebil v osmino finala, Chelsea pa je tako končal sezono v Ligi prvakov in ne bo mogel braniti osvojenega naslova evropskega prvaka. Med vsemi dosedanjimi prvaki je prvi, ki je izpadel že po skupinskem delu tekmovanja.