Uredništvo    6. april 2011
Rooney zadel za pomembno zmago Manchester Uniteda

Stamford zavit v rdeče

Manchester United je zavzel Stamford Bridge. Rdeči vragi so namreč na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov preemagali Chelsea, zmagoviti zadetek pa je dosegel "ostrostrelec" Wayne Rooney.
Keku vlomili v stanovanje?
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: , Sodnik: Alberto Undiano (ŠPA)
Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole, Jose Bosingwa (od 78. John Obi Mikel), John Terry, Michael Essien, Frank Lampard, Jurij Žirkov (od 70. Florent Malouda), Ramires, Didier Drogba (od 71. Nicolas Anelka), Fernando Torres.
Trener: Antonio Conte
Manchester Utd.: Edwin van der Sar, Patrice Evra, Rio Ferdinand, Nemanja Vidić, Rafael (od 51. Nani), Ryan Giggs, Ji-Sung Park (od 90. Chris Smalling), Michael Carrick, Antonio Valencia, Wayne Rooney, Javier Hernandez (od 78. Dimitar Berbatov).
Trener: Jose Mourinho
Za razliko od preostalih treh četrtfinalnih tekem Lige prvakov, na prvi tekmi Chelseaja in Manchester Uniteda še ni padla odločitev o potniku med štiri najboljše klube v Evropi. Več možnosti, da se tja prebije, ima sicer po nocojšnji zmagi v gosteh Manchester United, vendar mu minimalna zmaga z 1:0 ne zagotavlja ničesar. Pa vendar, premagati rivala in še v gosteh je vselej sladko, za zmago je nocoj poskrbel Wayne Rooney, ki je sijajno izkoristil podajo Ryana Giggsa in zmagovalca nocojšnjega srečanja odločil že v 24. minuti.

Rooney realiziral ponujeno
Da bomo nocoj gledali trdo tekmo dveh starih rivalov in večnih tekmecev iz Premier League, je postalo jasno že po prvih minutah, ko popuščanja ni bilo in je za prav vsako žogo vladal boj do zadnje kaplje znoja. Posest žoge je bila v prvem delu prvega polčasa krepko na strani domačih nogometašev, vendar mimo čvrstih Nemanje Vidića in povratnika Ria Ferdinanda nogometaši v rdečih dresih niso mogli. Na drugi strani, po minutah igre brez tveganja na obeh straneh, prva lepa priložnost za modre. Tekla je 19. minuta, na desni strani je do roba kazenskega prostora prišel Didier Drogba in meril pod prečko gola Edwina van der Sarja, vendar je 40-letni Nizozemec s "pantersko" reakcijo rešil zanesljiv zadetek.

Vratnica Torresa, obramba Evraja
Le pet minut igre je nato preteklo, ko je padel zadetek. Toda zadeli so gostje, ki so tehtnico premoči na igrišču prevesili na varno sredino. Michael Carrick je z leve strani podal visoko žogo na desni rob igrišča, tam je bil veteran Ryan Giggs, ki je okroglo usnje popeljal v kazenski prostor Chelseja, tam lepo našel Wayna Rooneyja, slednji pa lepo zadel vratnico, od nje pa se je žoga odbila v mrežo. 1:0 za Manchester United. Unitedu je zadetek dal krila, nogometaši Alexa Fergusona zdaj niso bili več v podrejenem položaju. Do nove lepe priložnosti smo morali čakati do konca prvega polčasa. Najprej je Fernando Torres stresel vratnico, nato pa je na žogo "naletel" Frank Lampard, Van der Sar je ležal na tleh, vendar zadetka ni bilo, preprečil ga je Patrice Evra.
Branislav Ivanović Ryan Giggs Chelsea Manchester United

Van der Sar "pojedel" vse žoge
Domači nogometaši so se želeli čim hitreje vrniti v igro, to bi lahko storili že z enim samim zadetkom, ki pa ga niso in niso dosegli. Didier Drogba se je še naprej trudil, v 57. minuti je poizkusil celo z atraktivnimi škarjicami, vendar je žogo poslal mimo Unitedovih vrat. Carlo Ancelotti, ki je dolgo odlašal z menjavami, ga je nato zamenjal, namesto Drogbaja je priložnost za igro dobil Nicolas Anelka. Istočasno je v igro vstopil Florent Malouda. Toda to ni pomagalo. Pomagalo ni niti to, da je Fernando Torres ostal na igrišču. El nino je imel v 74. minuti zelo lepo priložnost za izenačenje, lepo mu je podal Bosingwa, a Špančev poizkus je mojstrsko ubranil Van der Sar, ki kljub svojim letom še naprej brani odlično.

Ramires je padel, sodniška piščalka pa nema
Modrim je časa počasi zmanjkovalo. Chelsea je bil pravzaprav nevaren le še iz prekinitev, vendar streli Londončanov Van der Sarju niso povzročali prevelikih težav. Bi jih pa nizozemskemu vratarju v sodnikovem podaljšku kaj kmalu lahko povzročil soigralec Evra, ki je v svojem kazenskem prostoru zrušil Ramiresa. Domači navijači so skočili na noge, kajti situacija je bila resnično zanimiva. Marsikdo bi verjetno dosodil enajstmetrovko, a Alberto Undiano Mallenco tega ni storil. To je bila tudi zadnja prava priložnost Chelseaja na nocojšnji tekmi, četudi modri v tej akciji sploh niso sprožili proti vratom Manchester Uniteda. Slavili so Rdeči vragi in si pred povratno tekmo priigrali minimalno prednost. Obe moštvi se bosta na povratnem srečanju udarili že prihodnji teden, tedaj na Old Traffordu.