Uredništvo    28. september 2011
Liga prvakov, 2. krog:

Remi v znamenju vratarjev

Chelsea in Valencia sta se na Mestalli razšla z remijem. Za modre je zadetek dosegel nogometaš sredine igrišča Frank Lampard, Netopirji pa so zadeli z bele točke. Blestela oba vratarja.
Pereira osem mesecev ne bo voz...
Štadion: Mestalla, Gledalcev: , Sodnik: Nicola Rizzoli (ITA)
Valencia: Diego Alves, Adil Rami, Victor Ruiz, Jeremy Mathieu (od 59. Pablo Daniel Piatti), Miguel, Jordi Alba, David Albelda, Ever Banega (od 74. Jonas), Pablo Hernandez (od 73. Sofiane Feghouli), Sergio Canales, Roberto Soldado.
Trener: Cesare Prandelli
Chelsea: Petr Čech, Ashley Cole, Jose Bosingwa, John Terry, David Luiz, Juan Manuel Mata, Ramires (od 66. Raul Meireles), Frank Lampard (od 83. Salomon Kalou), John Obi Mikel, Florent Malouda, Fernando Torres (od 72. Nicolas Anelka).
Trener: Antonio Conte
Srečanje na Mestalli se je začelo z napako Albelde, ki je nespretno podal svojemu vratarju, a žogo brcnil preslabo. Za okroglim usnjem se je zapodil Fernando Torres, ki pa ni uspel prehiteti odločnega Ramija, ki je bržkone rešil zadetek. Chelsea je srečanje začel odločno, toda domači nogometaši so iz minute v minuto bolj vzpostavljali ravnovesje na igrišču. Gostje so imeli v 13. minuti novo priložnost, Ramires je potegnil proti kazenskemu prostoru, Ruiz pa ni imel druge izbire, kot da ga zaustavi s prekrškom za rumeni karton. Prosti strel je izvedel Frank Lampard, vendar mreže ni zatresel. Pablo Hernandez je imel v 25. minuti lepo priložnost po podaji z leve strani, a je ostalo pri 0:0. V 39. minuti nova priložnost za Valencia, s silovitim strelom z razdalje je poizkušal Mathieu, vendar meril čez gol. Tik pred koncem prvega polčasa je Chelseajev vratar Petr Čech ubranil poizkus Pabla Hernandeza, ki je imel smolo, da je streljal malce preveč po sredini.
Valencia Chelsea Fernando Torres

Drugi polčas se je začel s super obrambo Valenciinega vratarja Diega Alvesa, ki je v 51. minuti ubranil strel Bosingwe. Takoj je sledil protinapad domačih, vendar je John Terry Robertu Soldadu preprečil strel proti vratom Čecha. V 53. minuti nova čista priložnost gostov za gol, Ramires je bil sam pred Alvesom, ki je znova zablestel. Minuto pozneje je poizkušal še Torres, vendar je Alves, ki je preprečil tudi avtogol, nocoj branil res izjemno. V 59. minuti pa je Valencia le klonila, zadel je Frank Lampard. Valencia je po prejetem zadetku izvedla dve nevarn akciji, Ruiz in Piatti pa nista bila natančna. Valencia je bila v teh trenutkih zelo nevarna. No, Chelsea je še naprej pretil, v 78. minuti je Alves ubranil še poizkus Maloudaja. Na drugi strani je bil suveren tudi Čech, ki je zadetek preprečil Jonasu. V 86. minuti pa šok. Po podaji iz kota je Salomon Kalou v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Soldado, ki je postavil končni izid srečanja (1:1). Do konca srečanja so imeli modri priložnost za zmago, po napaki domače obrambe je Anelka preslabo streljal, Alves pa je bil znova na mestu.