Uredništvo    8. april 2014
Liga prvakov, povratna tekma četrtfinala

Norišnica na Stamford Bridgu

Chelseaju je uspelo! Angleški velikan je nocoj odigral fantastično tekmo in se z zlatim zadetkom rezervista Demba Baja nekaj minut pred koncem dokopal do polfinala Lige prvakov.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 38080, Sodnik: Pedro Proenca (POR)
Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, John Terry, Gary Cahill, David Luiz, Cesar Azpilicueta, Oscar (od 81. Fernando Torres), Willian, Frank Lampard (od 66. Demba Ba), Eden Hazard (od 18. Andre Schürrle), Samuel Eto'o.
Trener: Antonio Conte
Paris SG: Salvatore Sirigu, Thiago Silva, Alex, Maxwell, Christophe Jallet, Blaise Matuidi, Thiago Motta, Marco Verratti (od 55. Yohan Cabaye), Lucas Moura (od 84. Marquinhos), Edinson Cavani, Ezequiel Lavezzi (od 73. Javier Pastore).
Trener: Unai Emery
Stamford Bridge je doživel večer, ki bo šel v anale Lige prvakov. Napetost, ki bi jo lahko rezali z nožem, agonija ob dveh prečkah in epilog z zadetkom tri minute pred koncem tekme, ki je Chelsea po porazu v Parizu 1:3 popeljal med štiri najboljše ekipe v Evropi, je scenarij, ki bo zagotovo poskrbel za veselo in burno noč v londonski prestolnici med tistimi, ki pesti stiskajo za Blues.

Chelsea je od prve minute igral dominantno, odločno in in tako zrelo, kot si Paris Saint Germain, navkljub silnim vložkom še vedno evropski "zelenec", ni mogel niti predstavljati. Da nas nocoj čaka dolg in vroč večer je prvič postalo jasno že v deveti minuti, ko se je Chelseaju ponudila prva velika priložnost, a Samuel Eto'o ni uspel dobro zadeti žoge. Osem minut kasneje prvi šok – najboljši Chelseajev igralec v letošnji sezoni Eden Hazard je zaradi poškodbe zapustil igrišče, njegovo mesto pa je zasedel Nemec Andre Schurrle, ki je v Parizu v vlogi osrednjega napadalca povsem odpovedal. Chelsea je naslednjič zapretil v 28. minuti, ko je Salvatore Sirigu zaustavil strel Franka Lamparda, kmalu zatem pa je sledila prva erupcija veselja na tribunah. V 32. minuti je Chelsea izvajal kot, David Luiz je žogo elegantno podaljšal do Schurrleja, Nemec pa je z natančnim strelom premagal Siriguja in nenadoma se pariških 1:3 niti najmanj ni več zdelo neuresničljiv cilj. Štiri minute kasneje je bil Gary Cahill blizu popolni ekstazi na tribunah, a je po branilsko obetavno priložnost poslal visoko ćez vrata. PSG v prvem polčasu ni pokazal ničesar, kar bi lahko navijače ambicioznega francoskega kluba pred nadaljevanjem obdajalo z optimizmom.

Chelsea Paris SG Frank Lampard Edinson Cavani

Začetek drugega polčasa je verjetno odnesel gore nohtov med navijači domačega moštva. Chelsea je v 52. minuti izvedel protinapad, po katerem je Willian z desne strani sijajno zaposlil Schurrleja, nekdanji as Bayerja iz Leverkusna pa je žogo poslal v prečko. Le dve minuti kasneje so Angleži izvajali prosti strel z leve strani, strel Brazilca Oscarja pa je bil vnovič nenatančen le za nekaj centimetrov, saj se je greda vrat PSG močno zatresla še enkrat. Neverjetna smola Chelseaja je dala nekaj zaleta PSG, ki je naposled zaigral malce bolj pogumno in vse pogosteje v konici napada iskal svojega "matadorja" Edinsona Cavanija. V 76. minuti je Branislav Ivanović v zadnjem hipu posredoval pred Urugvajcem, le dve minuti kasneje pa je imel Cavani na nogi najlepšo priložnost za odrešilni gol, a je po po dolgi podaji Yohana Cabayeja za nekaj centimetrov meril čez gol.

Chelsea je svojo veliko priložnost naposled dočakal tri minute pred koncem rednega dela. Cesar Azpilicueta je prodrl po levi strani in poslal predložek v kazenski prostor, tam pa je Demba Ba izkoristil slabo reakcijo Brazilca Maxwella in v slogu svojega znamenitega predhodnika v moštvu Chelseaja Didierja Drogbaja poskrbel za to, da so se zatresle tudi kamere, ki so inštalirane na stadionu. Drame s tem še ni bilo konec – v 93. minuti je PSG izvedel zadnji napad na tekmi, ki ga je z izjemno natančnim strelom zaključil branilec Marquinhos, Petr Čech pa je s fantastično obrambo dodal še svoj delež pri velikem triumfu Chelseaja, ki bo zagotovo znova zanetil širne razprave o trenerski genialnosti neuničljivega Joseja Mourinha.