Jose Mourinho je Sama Allardyca obtožil, da je njegov klub na štadionu Stamford Bridge predstavil nogomet iz 19. stoletja. Dol mi visi za to, kar pravi Mourinho, odgovarja trener West Ham Uniteda.
Benitez pripeljal Joseluja
16.8.2017 | Evropske lige
Jese na posojo v Stoke!
Barry prestopil v WBA
To, da Chelsea ni premagal West Ham Uniteda, sodi v rubriko saj ni res, pa je. Modri so na mestnem derbiju na gol tekmeca sprožili kar 39 strelov, gostje so poskušali le enkrat, kljub temu se je končalo z 0:0. Po tekmi je bil trener Chelseaja Jose Mourinho besen, kot že dolgo ne. Razlogov je imel več, poleg končnega rezultata sta ga razjezila še sodnik, ki je domačim razveljavil zadetek, in taktika tekmeca, na račun katerega je izrekel nemalo pikrih besed.

"To ni najboljša liga na svetu, to je bil nogomet iz 19. stoletja. Res škoda. Kaj mislim s tem? Ves čas so se pretvarjali, da so poškodovani. Goljufali so, čeprav ne vem, če je to prava beseda. Vratar si je redno jemal čas za izvajanje, toda ne po sedemdeseti minut, pač pa po prvi. Deset branilcev je bilo v kazenskem prostoru. Zelo bazično. Težko je igrati, ko želi igrati le en nasprotnik. To sem tudi povedal Big Samu. Vem, da potrebujejo točke, toda ali je sprejemljivo, da zaradi tega igrajo na takšen način. No, morda... Toda ne smem biti preveč kritičen, morda bi sam igral enako, če bi bil v takšnem položaju," se je po začetni eksploziji proti koncu izjave vendarle malce umiril Portugalec in pristavil: "Toda hkrati drži, da to ni nogomet za Premier League. Potreboval bi Black&Decker, če bi želel uničiti njihov zid. Sodniki? Štiri minute dodatka so bile občutno premalo. Ko nekdo igra tako, kot je igral West Ham United, morajo dati tudi sodniki jasno vedeti, da to ni v redu. V drugem polčasu je bilo pet menjav, pa so dosodili le štiri minute? Pa poškodba vratarja... Sporočilo je bilo napačno. Včasih pa dajo sedem minut in se sprašuješ, čemu."

Dol mu visi za Mourinha
Sam Allardyce, trener West Ham Uniteda, se besedami Mourinha po koncu tekme na štadionu Stamford Bridge ni preveč obremenjeval: "Ne more prenesti, kaj ne? Ne more sprejeti, ker smo ga taktično nadigrali. S tem se preprosto ne more sprijazniti. Povedal mi je, kar je vam, toda govori lahko, kar želi. 'Dol mi visi', če sem povsem iskren. Všeč mi je, ko se igralci Chelseaja pritožujejo nad sodniki, ko ga hočejo ustrahovati. Jose ob tem skače gor in dol v svojem prostoru... To je čudovito videti. Mi smo prišli v goste k izjemnemu nasprotniku z izjemnimi posamezniki, toda nismo izobesili bele zastave. Postavili smo se jim po robu in uspeli."