Uredništvo    9. marec 2016
Liga prvakov, osmina finala, povratna tekma

Na krilih Ibre v četrtfinale

Zlatan Ibrahimović je zrežiral in sproduciral zadetek na Stamford Bridgu in utrl pot novi zmagi Paris Saint Germaina, ki je zapečatil letošnjo evropsko sezono Chelseaja. PSG že drugič zapored usoden za Chelsea.
Hvala, športni direktor!
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: , Sodnik: Felix Brych (NEM)
Chelsea: Thibaut Courtois, Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Branislav Ivanović, John Obi Mikel, Cesc Fabregas, Willian, Eden Hazard (od 77. Oscar, od 77. Lucas Moura), Kenedy, Diego Costa (od 60. Bertrand Traore), Pedro.
Trener: Antonio Conte
Paris SG: Kevin Trapp, David Luiz, Thiago Silva, Maxwell, Marquinhos, Lucas Moura (od 77. Javier Pastore), Thiago Motta, Adrien Rabiot, Blaise Matuidi (od 87. Gregory Van der Wiel), Angel Di Maria (od 82. Edinson Cavani), Zlatan Ibrahimović.
Trener: Unai Emery
Med Chelseajem in Paris Saint Germainom je vse v znamenju izida 2:1. S tem izidom se je končala tudi povratna tekma osmine finala Lige prvakov, takšen pa je tudi medsebojni izid zadnjih treh njunih medsebojnih obračunov v izločilnem delu Lige prvakov. V sezoni 2013/14 je napredoval Chelsea, nato pa sta zadnja dva obračuna pripadla PSG, ki bo v letošnji sezoni povsem zasluženo nastopil med osmimi najboljšimi ekipami v Evropi.

V Londonu smo videli zelo kakovostno tekmo, v kateri tudi silni trud in želja Chelseaja nista bili dovolj za nesporno kakovost trenutno najboljše ekipe v Franciji. Chelsea je napadel na vso moč in si v tretji minuti priigral prvo veliko priložnost, ko sta Willian in Diego Costa izigrala obrambo PSG, a je strel slednjega vratar PSG Kevin Trapp uspel zaustaviti. Gostje so prvič zapretili v dve minuti kasneje, ko je Lucas Moura poslal nevarno žogo  v prostor Angelu Di Marii, ki pa nato v nadaljevanju akcije ni uspel premagati Thibauta Courtoisa. Prvi zadetek je padel v 16. minuti, ko je po sijajni akciji Di Maria podal na desno stran do Zlatana Ibrahimovića, prvi zvezdnik PSG pa je poslal ostro in precizno žogo pred vrata gostiteljev, kjer se je na pravem mestu znašel mladi Adrien Rabiot in zadel v polno.

Chelsea je izenačil dobrih deset minut kasneje z novo izvrstno akcijo. Willian je zaposlil Diega Costo, robustni napadalec pa je mojstrsko izigral Thiaga Silvo ter z močnim strelom po tleh matiral Trappa. Do izteka polčasa je bil Chelsea še dve lepi priložnosti za vodstvo – najprej je zapretil Willian, tik pred koncem polčasa pa je Trapp strel Coste izbil v kot.

V drugem polčasu je PSG znal umiriti nalet gostiteljev, ki so na dodatne težave naleteli v 60. minuti, ko je Diego Costa zaradi prejetega udarca zapustil igrišče in mesto prepustil Berrardu Traoreju. Le sedem minut kasneje je bila usodo Chelseaja, ki po vsej verjetnosti v prihodnji sezoni ne bo zaigral v Ligi prvakov, zapečatil izvrstni Ibrahimović, ki je danes demantiral številne, ki mu očitajo, da ni igralec za velike tekme. Švedski superzvezdnik je izkoristil predložek Di Marie z leve strani, ušel obrambi PSG in z bližine zadel v polno in poskrbel za veselje pariških navijačev.