Uredništvo    28. oktober 2015
Prvi mož stroke pri Chelseaju spregovoril po tekmi premora

Mourinho: Vi ste neumni!

Portugalski strateg se je kljub porazu po enajstmetrovkah proti Stoke Cityju pred mikrofone vrnil kot zmagovalec in zatrdil, da ne potrebuje garancij glede svoje službe.
17.10.2017 | Evropske lige
Loic Remy je, kot se je izkazalo, zgolj prestavil novo razočaranje Chelseaja, ki je v torek po izvajanju enajstmetrovk izpadel iz četrtega kroga ligaškega pokala proti rivalu iz Premier League Stoke Cityju.

Ekipa nekdanjega napadalca Chelseaja Marka Hughesa je pripravila še enega v vrsti udarcev za moštvo modrih, ki se je v podaljšek po izvrstnem zadetku Jonathana Waltersa v 52. minuti rešilo prek Remyja v prvi minuti sodnikovega podaljška.

Toda v preteklosti tako zanesljivi Eden Hazard je v zaenkrat porazni sezoni (za ekipo in individualno) zapravil ključno enajstmetrovko v "loteriji" za že osmi poraz na 16 tekmah v vseh tekmovanjih, toda Mourinho, ki ni govoril po zadnjem porazu v Premier League proti West Ham Unitedu, je tokrat prišel pred mikrofone in ostal neomajen.

Na vprašanje, če je dobil kakšna zagotovila glede svoje službe, je odvrnil: "Ne potrebujem še več zagotovil. Moja situacija je na splošno fantastična.

"Jutri imam prost dan, fantastično družino. Lahko spim dobro vsak večer, užival bom v  svojem dnevu v četrtek. To bo le še en dan v nizu takšnih, ki sem jih imel v zadnjih 15 letih svojega življenja - pošten in predan."

Številni mediji špekulirajo, da je naslednja tekma v državnem prvenstvu z Liverpoolom starega znanca Jürgna Kloppa zdaj še toliko bolj odločilna za njegovo prihodnost, "upokojenci" pa bodo morali z Liverpoolčani morda igrati brez napadalca Diega Coste, ki je zaradi bolečin v predelu reber poiskal zdravniško pomoč.

Mourinho s podrobnejšimi informacijami glede stanja brazilskega Španca ni postregel, je pa enkrat za spremembo jasno in glasno stopil v bran svojim varovancem in dejal, da so novinarji ob torkovi predstavi v lončarskem mestu izpadli "neumni".

"To, kar so nocoj storili igralci, je soočanje s tistimi, ki pišejo in govorijo, sporočili pa so jim: 'Vi ste neumni!' To, kar pišejo in govorijo nekateri ljudje, je zelo slabo za igralce," je še povedal Mourinho.

"Morda mislijo, da so moji igralci takšni, kot so bili oni, ko so še bili igralci. Moji igralci tega ne delajo, dajejo vse od sebe. Igrali smo dobro. Lani smo tu slavili z 2:0 in nismo odigrali niti 25 odstotkov tistega, kar nam je uspelo danes.

"Pred nekaj meseci sem dobil nekaj tekem in postal prvak. Ljudje so govorili, da so neke reči pomembnejše od rezultatov. Zdaj ljudje pravijo, da so rezultati tisti, ki so najpomembnejši. To so nasprotujoče si trditve.

"Hazard? Spominjam se nekih serij enajstmetrovk - zapravljali so jih Arjen Robben, Cristiano Ronaldo, Kaka. Zdaj pa naš najboljši igralec. Ne krivim ga zaradi tega. Costa? Ne vemo, kakšna je situacija. Ne vem, če je vprašljiv za Liverpool."