Uredništvo    20. oktober 2014
Med polčasom govori le pet minut

Mou se proti Mariboru boji kazni

Jose Mourinho je pred torkovo tekmo skupinskega dela Lige prvakov proti Mariboru razkril, da zaradi strahu pred kaznijo med polčasi evropskih tekem govori le pet minut.
17.8.2017 | Evropski pokali
Portugalski trener seveda ni "novinec", ko gre za kazni Evropske nogometne zveze (Uefa), ki je Joseja Mourniha pred tremi leti kaznovala že s petimi tekmami suspenza in 50.000 evri denarne kazni, potem ko je še kot trener madridskega Reala bruhal ogenj v polfinalnem obračunu proti Barceloni.

Dve tekmi mu je Uefa po uspešni pritožbi spremenila v pogojni, ki zdaj nad Mourinhom v najmočnejšem evropskem tekmovanju visijo kot Damoklejev meč.

"V evropskih tekmovanjih se spečem. Zdaj so izumili še eno reč - v primeru, da se ekipa pozno vrne na igrišče po polčasu, dobi trener tekmo suspenza," je za The Sun razkril Mourinho, čigar Chelsea je Zlatko Zahović pred torkovo tekmo na Stamford Bridgu označil za glavnega favorita za letošnjo končno zmago.

"V mojem primeru je še ena stvar, ker imam še tekme pogojno," je še dodal Mourinho: "Zato je pri meni na Uefinih tekmah ob polčasu pet minut pogovora in vsi ven. Ne moremo tvegati."

Maribor je uspel na uvodnih tekmah skupinskega dela z dvema remijema že presenetiti Sporting in Schalke 04, modri pa so tekmovanje v skupini G prav tako začeli z vsega eno točko prav na domačem Bridgu proti rudarskemu ponosu iz Gelsenkirchna.

Če bosta Zahović in Ante Šimundža znova skovala uspešno taktiko, potem bo v slačilnici Chelseaja med polčasom še kako vroče. Pa čeprav le za pet minut ...

"Potrebujemo tri točke," je po zmagi nad Crystal Palacom (1:2) med vikendom povedal Mourinho: "Igral bom z najmočnejšo možno ekipo," je še obljubil, potem ko je razkril, da Diego Costa "nima nikakršnih možnosti" za nastop proti vijoličastim.

Mitska novinarska konferenca Joseja Mourinha po porazu z Barcelono (0:2) na prvi tekmi polfinala LP leta 2011, ko je bil tudi izključen zaradi sarkastičnih "čestitk" četrtemu sodniku ob izključitvi Pepeja: