Uredništvo    7. november 2012
Liga prvakov, 4. krog

Moses zabil v zadnji sekundi!

Kakšna drama na Stamford Bridgeu! Chelsea je proti Šahtarju dvakrat vodil, se nato skorajda sprijaznil s točko, na koncu pa veselil zmage. Rezervist Victor Moses je po podaji iz kota zabil v zadnji sekundi tekme!
16.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 41067, Sodnik: Carlos Velasco Carballo (ŠPA)
1 : 0

1 : 1
2 : 1

2 : 2

3 : 2

Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, David Luiz, Ryan Bertrand, Gary Cahill, Ramires, Eden Hazard, Oscar (od 79. Victor Moses), Juan Manuel Mata, John Obi Mikel, Fernando Torres (od 90. Daniel Sturridge).
Trener: Antonio Conte
Šahtar: Andrij Pjatov, Tomas Hubschman, Oleksandr Kučer, Jaroslav Rakitskij, Razvan Rat, Darijo Srna, Willian, Henrikh Mkhitarjan, Fernandinho, Alex Teixeira (od 78. Ilsinho), Luiz Adriano.
Trener: Mircea Lucescu
S Šahtarjem ni šale in pri Chelseaju to že dobro vedo. Pa vendar, kako se pripraviti na moštvo, ki vseh 90 minut igra na tako visokih obratih? Praktično nemogoče. Ukrajinci so v Londonu to začeli dokazovati že v uvodnih minutah. Rakitski je v drugi minut ogrel Čecha, na drugi strani je Pjatova s prostega strela preizkusil Luiz. Brez zadetkov. A ne za dolgo. V peti minuti je bil Torres po podaji Oscarja z desne strani sam pred Pjatovom, ki se je še nekako znašel, v naslednji akciji pa povsem odpovedal. Gostujoči branilec je žogo podal svojemu vratarju, Pjatov pa jo je slabo izbil, pravzaprav je nastreljal Torresa, od katerega se je žoga odbila v gol. Ampak vodstvo domačih ni dolgo trajalo. Tekla je deveta minuta, Šahtar je pritisnil, Fernandinho se je sprehodil v kazenski prostor, podal nazaj do Williana, ki je z 11 metrov izenačil. Čech je bil nato še dvakrat ogrožen, v 13. je Hübschamnn slabo odreagiral, v 15. pa je češki čuvaj mreže odbil žogo.

Šahtar je tudi nocoj igral dinamično in za oko lepše od Chelseaja. Po minutah zatišja je znova prišla akcija. V 32. minuti so lepo akcijo izvedli Alex Teixeira, Fernandinho in Adriano. Slednji je bil podajalec Alexu, ki je akcijo zaključil s strelom mimo gola. Chelsea je Šahtarju pretil iz protinapadov, zadetek pa znova dosegel po napaki nocoj neprepričljivega Pjatova. Zmedeni ukrajinski vratar je sicer dobronamerno stekel iz gola in izven svojega kazenskega prostora z glavo preprečil "ena na ena" s Torresom, toda žogo je izbil naravnost do Oscarja. Spretni Brazilec pa je, čeprav je bil kar 40 metrov oddaljen od gola, reagiral instinktivno in s čudovitim strelom Chelsea popeljal v vodstvo. Domačini so po drugem zadetku pritisnili, Pjatov pa je premor dočakal z dvema zadetkoma v svoji mreži.
Chelsea Šahtar Fernando Torres Olexandr Kucher

Šahtar je takoj na začetku drugega polčasa stvari postavil na svoje mesto. Zaslužrno izenačenje sta Ukrajincem prinesla Brazilca. Sijajna naveza Fernandinho-Willian je skreirala super zadetek. Prvi je znova mojstrsko prodrl po desni strani, podal uporabno žogo v kazenski prostor, Willian pa je, na pogled lahkotno, a izjemno natančno, zabil za 2:2. Branilec Šahtarja Rat je v 54. minuti na videz nenevaren odbitek s strelom z razdalje skorajda spravil v mrežo in šokiral Stamford Bridge. A gledalcem je odleglo, stresel se je le okvir vrat. Eden Hazard je v 58. minuti zagotovo vsaj malce prestrašil negotovega Pjatova. Žoga je po prostem strelu z leve strani preletela prav vse in na koncu nevarno zletela mimo gola. V 66. minuti se je mreža zatresla. Podajo s prostega strela je z glavo v zadetek spremenil John Obi Mikel, a bil v prepovedanem položaju, tako da zadetek ni obveljal. Prvi zadetek po petih letih za tega nogometaša je splaval po vodi.

V 74. minuti ja v kazenskem prostoru Šahtarja padel Brazilec Ramires. Oviral ga je kapetan gostov Darijo Srna. Glavni sodnik Carlos Velasco pa je na zahtevo Ramiresa po enajstmetrovki in skakanje Roberta Di Matteo ob igrišču le odmahnil z roko. Chelsea je v drugem polčasu igral precej bolje kot v prvem. Mikel je v 80. minuti poizkusil z volejem, toda žoga je zletela mimo gola. Šahtar je proti koncu tekme pritisnil, toda domači nogometaši so blokirali prav vse strele na poti do Čechovega gola. In ko je že vse kazalo na to, da se bo srečanje končalo z remijem (2:2), se je zgodilo nekaj, kar so si navijači Chelseaja zagotovo goreče želeli. Prav v zadnjih sekundah tekme, tekla je že četrta minuta sodnikovega podaljška, si je Chelsea priboril kot. Pretežni del pozornosti Šahtarjevih nogometašev je bil na v skoku vselej nevarnem Garyju Cahillu, ki je čakal na drugi vratnici. Toda Cahill ni prišel do skoka, Juan Mata je podal na glavo rezervistu Victorju Mosesu! Chelseaju je tako uspelo zmagati v povsem zadnji sekundi tekme!