Uredništvo    21. februar 2015
Na tekmi Chelsea-Burnley se je kar iskrilo

Matiću je počil film

Vrhunec današnje vroče tekme med Chelseajem in Burnleyjem je bil grd start Ashleyja Barnesa, po katerem je Nemanja Matić, ki je na srečo ostal cel, izgubil živce. Mourinho razočaran nad sojenjem.
Poraz navkljub rekordni posest...

Chelsea je vodil, potem ko je v 14. minuti zadel trenutno vroči Branislav Ivanović. Zdelo se je, da bodo modri proti Burnleyju prišli do pričakovanih treh točk, kar pa se na koncu vendarle ni zgodilo. Tekma je že v prvem polčasu zavila v povsem drugo smer in se pretvorila v pravi ravs, ki pa ga glavni sodnik Martin Atkinson ni ravno najbolj spretno obvladoval. Po grobi igri je tekma eksplodirala v 70. minuti. Nemanja Matić je takrat izbil žogo Ashleyju Barnesu. Slednji je reagiral zelo nešportno, ni se namreč zaustavil, temveč je Matića grdo pohodil. Počasni posnetek nazorno kaže, kako nevarna situacija je to bila, saj ni veliko manjkalo, pa bi Barnes Matiću zlomil nogo. Matić je ponorel in se spravil na Barnesa, ločili so ju šele soigralci. Atkinsonu seveda ni preostalo nič drugega, kot da kaznuje Matića. In Barnes? Tako kot je to v Angliji že v navadi, odnesel jo je brez kazni. Nervozo so gostje uspeli izkoristiti in na koncu domov odnesti veliko točko.

Chelseajev trener Jose Mourinho je kar kipel od nervoze. Na novinarski konferenci po tekmi je bil živčen kot že dolgo ne. Zavedal se je sicer, da je bil že večkrat kaznovan, ker je komentiral sojenje. Danes je bil slikovit, dejal je: "Imate štiri dogodke, okrog katerih lahko napišete vaše zgodbe. Zgodili so se v 30., 33., 43. in 69. minuti. Ne sprašujte me več. Ne smem komentirati, ker sem vedno kaznovan."

Dodal je še: "Tega incidenta v 69. minuti ne bi bilo, če bi sodnik svoje delo opravil v 30. minuti."