Uredništvo    5. november 2014
Jose Mourinho po tekmi z Mariborom

Maribor si je zaslužil srečo

Jose Mourinho ni bil zadovoljen s prvim polčasom Chelseaja. Ni bil zadovoljen niti s sojenjem. Pravi, da je bil Chelseaju neupravičeno razveljavljen gol. Je pa pohvalil Maribor in vzdušje na stadionu.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Na tiskovni konferenci po tekmi je bil Jose Mourinho miren. Ni se pretirano vznemirajl, četudi so njegovi odgovori razkrivali določeno mero nezadovoljstva. Začel je z oceno tekme, ki se je začela v nasprotju z njegovimi pričakovanji.

"V prvem polčasu nismo bili dobri, igrali smo počasi, brez kreativnosti. Mariboru je bilo tako lahko nadzirati tekmo in doseči izid 0:0. V drugem polčasu smo igrali zelo dobro, toda Mariborčani so zadeli. Ko so zadeli, je postalo težko. Po tem smo igrali odlično, kreativno, hitro, dinamično, z veliko priložnostmi. Zaslužili smo si zmago, pošteno je pohvaliti trud Maribora. dali so vse, borili so se z vsem, skušali so dobiti to točko. Mi smo zadeli dvakrat, drugi gol je bil iz ofsajda, ampak je bil zame jasen gol. Zmagati bi morali. Toda to moramo sprejeti, tako kot tudi fantastičen astadion, publiko, to fantastično noč," je uvodoma povedal Mourinho.

Ob polčasu je Mourinho menjal in z menjavami zadel: "Bil sem uspešen. V drugem polčasu smo igrali bolje kot v prvem. Nismo pa zabili golov, ki bi jih morali. Dosegli smo čudovit drugi gol."

Seveda pa markantni portugalski trener nocoj ni mogel iz svoje kože. Zmotil ga je sodniški kriterij, ki je dopuščal moško igro. Vse skupaj pa je nekdanji trener Porta, Interja in madridskega Reala zapakiral v pohvalo Maribora: "Prvih 45 minut nizke intenzivnosti igre nisem vesel. Če nisi osredotočen, ne moreš verjeti, da bo tekma težka. Ko je Maribor zadel, so igralci to ugotovili in njihov odgovor je bil fantastičen. Maribor si je srečo zaslužil. Ampak ni imel le srečo, boril se je, imel fantastičnega vratarja. Sodniška ekipa pa nocoj ni imela dobrega večera."