Uredništvo    14. marec 2012
Liga prvakov, osmina finala, povratna tekma

London slavi Ivanovića

Angleški nogomet je rešen. Chelsaju je namreč uspelo nadoknaditi zaostanek s prve tekme v Neaplju. Potnika v četrtfinale so dali šele podaljški, junak obračuna pa je postal Branislav Ivanović.
17.10.2017 | Evropske lige
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 37000, Sodnik: Felix Brych (NEM)
p4 : 1
Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole, John Terry (od 98. Jose Bosingwa), David Luiz, Juan Manuel Mata (od 95. Florent Malouda), Ramires, Michael Essien, Frank Lampard, Didier Drogba, Daniel Sturridge (od 63. Fernando Torres).
Trener: Antonio Conte
Napoli: Morgan De Sanctis, Salvatore Aronica (od 110. Eduardo Vargas), Hugo Campagnaro, Paolo Cannavaro, Christian Maggio (od 37. Andrea Dossena), Juan Camilo Zuniga, Walter Gargano, Marek Hamšik (od 106. Goran Pandev), Gökhan Inler, Edinson Cavani, Ezequiel Lavezzi.
Trener: Maurizio Sarri
Chelsea je po odhodu Andrea Villasa-Boasa zadihal in pod vodstvom Roberta Di Mattea vknjižil dve zmagi. Prav to je Londončanom dalo dodatnega zagona pred nocojšnjo tekmo z Napolijem, ki je v London prišel z ugodnih 3:1 s prve tekme. Domači nogometaši, ki so tekmo začeli z Didierjem Drogbajem v napadu in Fernandom Torresom na klopi, so si prvo priložnost pripravili že v peti minuti. Juan Mata je žogo poslal v kazenski prostor Italijanov, Drogba jo je s prsmi spustil za Sturridga, ki pa De Sanctisa ni uspel premagati. Napoli je prvo priložnost dočakal v 12. minuti, po desni strani je prodrl Lavezzi, žogo podal na drugo stran, kjer je Cavani z razdalje nekaj metrov zadel le zunanji del mreže. Napoli je nato zapretil še dvakrat, po poizkusih Lavezzija in Hamšika pa se je izkazal Čech.

Napoli je v teh trenutkih igral bolje, toda v 30. minuti "požrl" zadetek. Ramires je podal z leve strani, dotlej nevidni Didier Drogba pa je ostro žogo z glavo pospremil v mrežo De Sanctisa. Gostujoči nogometaši so do konca prvega polčasa zapretili le še preko Cavanija, ki je protinapad zaključil s strelom mimo gola, domači nogometaši pa so zadnjič v prvem polčasu konkretneje poizkusili preko Essiena, ki pa je zgrešil cilj.
Chelsea Napoli Ramires Christian Maggio

Angleži so drugi polčas začeli z eno samo željo - doseči zadetek. Drugi zadetek bi jim že priigral četrtfinale in niso dolgo čakali nanj. Tekla je 47. minuta, po podaji iz kota je bil najvišji domači kapetan John Terry in občinstvo na Stamford Bridgeu dvignil na noge. Na žalost domače ekipe pa je to veselje trajalo le kratek čas. Že v 55. minuti je prav John Terry žogo izbil iz Chelseajevega kazenskega prostora, nanjo pa je "naletel" švicarski bombarder Gokhan Inler iz s t.i. polvolejem dosegel zadetek odrešitve. Chelsea je zdaj znova potreboval zadetek, tokrat vsaj za podaljške. Priložnost Drogbaja v 65. minuti ga ni dala, je pa zato padel v 75. minuti. Dossena je v kazenskem prostoru igral z roko, zato je sodnik pokazal na belo točko. Zanesljivi realizator najstrožje kazni je bil Frank Lampard. Doseženi zadetek je pomenil, da sta Chelsea in Napoli zrela za podaljške.

Prvi so v podaljških zapretili domači, z glavo je mimo gola streljal Branislav Ivanović. Takoj zatem na drugi strani priložnost Hamšika, vendar je žoga po njegovem voleju zletela za las mimo gola. V 100. minuti je Morgan De Sanctis storil začetniško napako, žoga ga je namreč preskočila, Fernandu Torresu pa se je odprla pot do praznega gola, vendar je Španec zapravil tudi to. Ostalo je pri 3:1. Le nekaj minut zatem pa eksplozija navdušenja na Stamford Bridgeu! Podajo Ramiresa je v zadetek spremenil nocoj zelo aktivni Branislav Ivanović. Dragoceno prednost so Londončani varovali z vsemi močmi, gostje pa so vse moči usmerili v napad. To bi se jim v 115. minuti skorajda maščevalo, a je Drogba na njihovo srečo zgrešil. Toda časa je bilo za Napoli preprosto premalo. Chelsea je dvoboj dobil in se tudi prebil med osem najboljših ekip v Evropi. Njegov preporod se tako nadaljuje. Napoli, eno od prijetnih presenečenj letošnje sezone, pa se tako poslavlja od Lige prvakov.