Damjan Tratnik   2. marec 2015
Jose Mourinho do prve lovorike v drugem mandatu na klopi Chelseaja

Enaindvajseta kot prva

"Počutim se kot otrok, ki je osvojil prvo lovoriko," je po slavju v finalu ligaškega pokala povedal trener Chelseaja Jose Mourinho, ki je prepričan, da so pred njegovo ekipo še velike stvari.
Mourinho bi podpisal, a le za ...
Jose Mourinho ima v svoji bogati zbirki lovorik – skupaj se je jih nabralo že reci in piši 21 – največ zmagovalnih medalj iz tekmovanja, ki verjetno na njegovi osebni vrednostni lestvici ne zaseda ravno najbolj eminentnega mesta. Angleški ligaški pokal je včeraj v zrak dvignil že tretjič v karieri, saj je to lovoriko v svojem prvem mandatu na klopi Chelseaja osvojil že dvakrat – prvič v sezoni 2004/05 in drugič v sezoni 2006/07. Portugalec je v količinskem smislu pri Chelseaju postavil svoj osebni rekord, saj je Londončane popeljal do sedme lovorike; na klopi Porta jih je osvojil šest, pri Interju pet in pri Realu iz Madrida tri.

Chelsea je v finalu ligaškega pokala povsem zasluženo z 2:0 premagal Tottenham ter se tako mestnemu tekmecu krepko oddolžil za nedaven poraz v prvenstvu, kjer so Spurs pred svojimi navijači slavili s 5:3. Mourinho je bil po slavju na Wembleyju vidno ganjen, saj je bilo čakanje na lovoriko za njegove standarde rekordno dolgo – pred včerajšnjim triumfom je zmagovalni pokal nazadnje dvignil leta 2012, ko je Real iz Madrida popeljal do naslova španskega prvaka.

"Počutim se kot otrok, ki je osvojil prvo lovoriko. Težko živim brez lovorik. Moram se hraniti z njimi,"
je po tekmi povedal karizmatični Portugalec, kapetan njegovega moštva John Terry pa je prepričan, da je včerajšnje slavje v ligaškem pokalu znanilec nove velike ere Chelseaja.

"To je začetek nečesa velikega. Vedno smo govorili, da moramo osvajati lovorike in se tako boriti za mesto med velikani tega športa. V letih 2004 in 2005 nam je zmaga v ligaškem pokalu dala velik zagon in upam, da bo tako tudi tokrat. Imamo izvrstno ekipo z nekaterimi mladimi in lačnimi ter starejšimi in izkušenimi igralci. To je idealna mešanica,
" je samozavesten legendarni branilec Blues.