Uredništvo    31. avgust 2012
Finale evropskega superpokala

El Tigre razstrelil Chelsea

Atletico iz Madrida je na krilih fantastičnega Radamela Falcaa ponižal Chelsea in z zmago s 4:1 že drugič v treh letih osvojil evropski superpokal. Madridčani ob štirih golih še trikrat zadeli okvir vrat.

ATLETICO MADRID 4:1 CHELSEA

Falcao 6., 19. in 45., Miranda 60.; Cahill 75.

Stadion: Louis II v Monte Carlu. Sodnik: Damir Skomina

ATLETICO MADRID:
 Courtois, Miranda, Juanfran, Godin, Luis Filipe, Gabi, Suarez, Turan, Koke (od 81. Raul Garcia), Adrian (od 56. Rodriguez), Falcao (od 87. Emre). Trener: Simeone

CHELSEA: Čech, Cole, Cahill, Ivanović, David Luiz, Lampard, Mikel, Ramires (od 46. Oscar), Hazard, Torres, Mata (od 82. Sturridge). Trener: Di Matteo

Atletico iz Madrida je "hit" Evrope! Po fantastični predstavi v domačem prvenstvu proti Athleticu je četa Diega Pabla Simeoneja z neverjetno zmago proti evropskemu prvaku Chelseaju pokazala svoj strahovit potencial in močno londonsko moštvo potolklo do neprepoznavnosti.

Vse se je jasno vrtelo okoli enega in edinega, Radamela Falcaa seveda. Kolumbijski stroj za gole je bil vnovič brutalno razpoložen za igro, da bo nocoj njegov večer pa je bil jasno že po njegovi prvi akciji v četrti minuti, ko je po podaji Adriana zadel vratnico. Dve minuti kasneje je po natančni globinski podaji Falcao stekel pred Petra Čecha, ga s svojim gibanjem pretental in nato žogo navkljub poletu Davida Luiza na golovi črti elegantno spravil v mrežo. Drugi gol je trenutno eden najboljših napadalcev na svetu dosegel v 19. minuti, ko je na desni strani sprejel podajo Kokeja, si žogo namestil na levico in jo z izjemnim strelom mimo Ashleyja Cola in Petra Cecha poslal v angleška vrata. V prvem polčasu je Chelsea razpadal, Atletico pa je dobesedno letel – devet minut kasneje je kapetan Gabi zapravil stoodstotno priložnost za tretji gol, nato je v 35. minuti Falcao že drugič zatresel vratnico, tik pred koncem prvega polčasa pa je Chelsea dokončno dvignil belo zastavo. Falcao je vnovič refleksno stekel na žogo in jo zabil v gol ter pokazal, kako lahko tudi 40 milijonov evrov včasih deluje kot pravi drobiž.

V drugem polčasu je Atletico pričakovano malce zategnil "bremzo", a še naprej igral precej bolje od favoriziranega Chelseaja, ki tudi po vstopu novinca Oscarja ni imel prav nobenih pravih idej v napadu. Šov Atletica se je nadaljeval v 60. minuti, ko je po akciji s prekinitve zadel branilec Joao Miranda, Chelsea pa je častni zadetek bolj ali manj po naključju, ko je po zmedi v kazenskem prostoru zadel branilec Gary Cahill. Tik pred koncem obračuna se je po posredovanju Davida Luiza še tretjič zatresel okvir vrat, zato je imel Chelsea ob enem svojih najvišjih porazov v zadnjem času celo veliko mere sreče. Je letos leto Atletica?