Uredništvo    18. april 2012
Liga prvakov, polfinale

Drogba potopil Barcelono

V Londonu smo videli pravi festival zapravljenih priložnosti nogometašev Barcelone, ki niso uspeli zadeti niti praznega gola. Chelsea je s kolektivnim branjenjem svojih vrat in zadetkom Didierja Drogbaja tekmo dobil.
20.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 37000, Sodnik: Felix Brych (NEM)
1 : 0

Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole, John Terry, Gary Cahill, Raul Meireles, Ramires (od 88. Jose Bosingwa), Juan Manuel Mata (od 74. Salomon Kalou), Frank Lampard, John Obi Mikel, Didier Drogba.
Trener: Antonio Conte
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi (od 87. Cuenca), Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 78. Rafinha), Adriano, Alexis Sanchez (od 66. Pedro), Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Srečanje dveh nasprotnikov, ki se med seboj zelo dobro poznata, se je začelo v ritmu, ki smo ga lahko pričakovali. Katalonci so žogo namreč vzeli v svoje noge in čakali na svojo prvo priložnost. Dočakali so jo v deveti minuti, ko je Alexis Sanchez uspešno "lobal" Petra Čecha, toda zadel le prečko in stoodstotna priložnost je splavala po zlu. Le dve minuti pozneje je bilo vroče v kazenskem prostoru Barcelone, a na srečo gostov je bil Gary Cahill prekratek. V 17. minuti nova lepa priložnost za Barcelono. Lionel Messi je potegnil v kazenski prostor Chelseaja, Andres Iniesta je sprožil z leve strani, Čech je žogo odbil, a le do Cesca Fabregasa, ki je zgrešil prazen gol. Na drugi strani je v 19. minuti s strelom poizkusil Juan Mata, vendar bil kar daleč od uspeha.

Na današnji tekmi, na kateri nihče ni želel preveč tvegati, smo videli tudi nekaj lepih tehničnih vložkov. V 25. minuti je Andres Iniesta na zelo majhnem prostoru osmešil Garyja Cahilla, ki je Španca nato dobesedno odrinil od žoge, vendar glavni sodnik ni dosodil prekrška. V eni od akcij Chelseaja pa je svoje bogato tehnično znanje demonstriral Ashley Cole. Medtem je dogajanje na igrišču znova postalo zanimivo. Fabregas v 26. in Lionel Messi po podaji Alexisa Sancheza z glavo v 27. minuti sta poizkusila ogroziti zanesljivega Čecha, ki je imel v 43. minuti, ob novi stoodstotni priložnosti Barcelone, tudi pomoč Colea. Messi je prodrl, našel Fabregasa, ki je že položil Čecha, a streljal preveč ležerno, tako da je žogo na poti v prazno mrežo izbil Cole in rešil zanesljiv zadetek. In ko je že vse kazalo na to, da bo prvi polčas končan z izidom 0:0, je Katalonce za njihove zapravljene priložnosti kaznoval Didier Drogba. Afričan, ki je bil v prvem polčasu več na tleh kot na nogah, je žogo pospravil v mrežo, potem ko je večino dela opravil hitri in spretni Ramires. Chelsea je tako na odmor odšel z zadetkom prednosti.
Chelsea Barcelona Carles Puyol Didier Drogba

Zadetek Drogbaja je pomenil le eno - Chelsea mora zdaj svojo prednost ubraniti. In prav tega so se Angleži lotili v drugem polčasu, v katerem je Barcelona kar 45 minut pritiskala in iskala pot do gola. Prvi je v drugem delu igre zapretil Adriano, a je bil Čech uspešen. Nogometaši Chelsea so se povsem posvetili branjenju svojega gola, napadalnih ambicij niso več gojili. Gostje so v 57. minuti uprizorili čudovito akcijo, tokrat je bil podajalec Fabregas, ki je v slogu Lionela Messija žogo dvignil nad domačo obrambo, v kazenskem prostoru je nanjo naletel Alexis Sanchez, ki pa danes ni imel svojega dne. Čilenec je zgrešil. Zanimiva je bila igra Lionela Messija, ki je nocoj igral malce bolj nazaj, pomagal je graditi igro, prodiral je in iskal prostor za podajo.

Argentinec je imel zelo težko nalogo. Izkušeni nogometaši Chelseaja so namreč trdno držali obrambno linijo, tempo Barcelonine igre pa je vseskozi razbijal Didier Drogba, ki se je vseskozi prijemal za različne dele svojega telesa, ob tem pa seveda redno poležaval na tleh. Kataloncem se je zato vse bolj mudilo in do konca tekme so imeli še dvakrat priložnost za najmanj izenačenje. V 87. minuti je Čech ubranil poizkus Messija s prostega strela, potem ko je žogi smer spremenil Carles Puyol, Thiago Alcantara pa je zapravil še eno priložnost za Barcelono. Nato pa je sledil še izjemno dramatičen zaključek tekme. Globoko v sodnikovem podaljšku je Pedro s strelom z leve strani stresel vratnico Chelseaja, odbito žogo pa je nato Busquets namesto v prazno mrežo poslal v gol-avt.

Ostalo je pri rezultatu 1:0 v korist Chelseaja in zmagi domačega moštva, ki je nocoj praktično le enkrat konkretno streljalo proti golu Victorja Valdesa in ga enkrat tudi premagalo. Barcelona je na drugi strani igrala, pritiskala in vrstila priložnosti, toda pretirano besni Katalonci vseeno ne smejo biti. Kdor namreč zapravi toliko stoodstotnih priložnosti, si zmage pač ne zasluži.