Uredništvo    19. maj 2012
Roberto Di Matteo je z modrimi že slavil v Evropi

Chelseaju pomagal že do dveh

Roberto Di Matteo je danes trener Chelseaja, leta 1998 pa je klubu iz Londona že pomagal do dveh evropskih lovorik. Tedaj seveda še kot aktiven nogometaš.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Roberto Di Matteo bo lahko nocoj že res osvojil svojo prvo evropsko lovoriko v vlogi trenerja, toda v Švici rojeni nekdanji reprezentant Italije je s Chelseajem že slavil tudi v mednarodnih tekmovanjih. Seveda v vlogi nogometaša, obe lovoriki pa datirata v leto 1998. Modri iz Londona so tedaj najprej osvojili danes že pokojni evropski pokal pokalnih zmagovalcev, potem ko so v velikem finalu z 1:0 premagali Stuttgart (edini gol je dosegel Gianfranco Zola), nekaj kasneje pa so v vitrino dodali še lovoriko za zmago v evropskem superpokalu. V Monacu se je Chelsea pomeril z Realom iz Madrida in z golom Gusa Poyeta slavil z 1:0.

Di Matteo, ki je s Chelseajem skupno osvojil sedem lovorik (eno tudi kot trener, in sicer letos pokal FA), je igral na obeh tekmah, tako v Stockholmu kot tudi v kneževini. Proti Stuttgartu je bil na igrišču vseh devetdeset minut, proti kraljevemu klubu ga je v 63. minuti zamenjal Poyet. Na obeh tekmah je bil sicer trener Chelseaja nekdanji italijanski golgeter Gianluca Vialli. Kot zanimivost dodajmo, da je bil obakrat v kadru tudi Eddie Newton, danes pomočnik Di Mattea pri Chelseaju. Upokojeni nogometaš je proti Stuttgartu odigral zadnjih deset minut, proti Realu pa je ves čas sedel na klopi za rezerve.