Uredništvo    18. marec 2014
Liga prvakov, osmina finala

Chelsea prepričljivo naprej

Galatasaray ne povratni tekmi osmine finala Lige prvakov na Stamford Bridgeu ni uspel storiti praktično ničesar. Zmaga Chelseaja z rezultatom 2:0 zadostuje za prepričljiv preboj v četrtfinale.
Saul: Nismo dovolj dobri
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 38038, Sodnik: Felix Brych (NEM)
1 : 0

2 : 0

Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, John Terry, Gary Cahill, Cesar Azpilicueta, Oscar (od 81. Andre Schürrle), Ramires, Willian (od 92. Tomas Kalas), Frank Lampard, Eden Hazard, Samuel Eto'o (od 85. Fernando Torres).
Trener: Antonio Conte
Galatasaray: Fernando Muslera, Aurelien Chedjou, Semih Kaya, Alex Telles, Selcuk Inan, Yekta Kurtulus (od 67. Hakan Balta), Felipe Melo, Wesley Sneijder, Emmanuel Eboue (od 77. Izet Hajrović), Didier Drogba, Burak Yilmaz (od 54. Umut Bulut).
Trener: Hamza Hamzaoglu
Povratek Didierja Drogbaja na Stamford Bridge so navijači Chelseaja pospremili z velikim navdušenjem. Seveda pa so bile njihove misli vendarle prvenstveno usmerjene na Chelsea in preboj v četrtfinale Lige prvakov. Začelo se je zelo dobro. Že v četrti minuti je namreč padel zadetek. Oscar je podal, Samuel Eto'o pa vtekel v kazenski prostor in z močnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Muslero. Po doseženem zadetku sta ekipi zaigrali precej grobo, igra pa je potekala predvsem na sredini igrišča. Drogba je v prvem polčasu sicer poizkušal in se trudil, toda do pretirano lepe priložnosti za gol vseeno ni prišel. Na drugi strani je v 22. minuti Frank Lampard slabo reagiral ob potencialni priložnosti. Muslera je v 38. minuti zaustavil poizkus Williana, ki je na levi strani precej kravžljal živce Eboueju.

Prvi polčas se je končal tako, kot se je začel. Z golom Londončanov. Oscar je podal iz kota, gostujoča obramba žoge ni uspela izbiti iz svojega kazenskega prostora, potem ko je Muslera ubranil poizkus Terryja. Do nje je prišel neovirani Cahill in iz neposredne bližine zadel za 2:0.
Chelsea Galatasaray Didier Drogba John Terry

Galatasarayu se je v drugem polčasu počasi začelo muditi, saj je moral za najmanj podaljške zabiti dva gola. Toda Turki niso uspeli storiti praktično ničesar. Chelsea se je tekme taktično lotil zelo dobro in nasprotnika povsem onemogočil, dovolil mu ni prav nič. V 50. minuti je Eden Hazard demonstriral svojo kakovost, preigral štiri nasprotne nogometaše, podal Eto'oju, ta Oscarju, ki je nastreljal gostujočo obrambo, Willian pa Muslero. V drugem polčasu je postalo vse bolj v oči vpadajoče dejstvo, da Galatasaray v več kot uri igre na Stamford Bridgeu ni niti enkrat ogrozil povsem brezposelnega Petra Čecha.

Londončani pa so v drugem delu igre igrali toliko, kolikor je bilo pač potrebno. Vsekakor so dajali občutek, da bi lahko, če rezultat zanje ne bi bil tako ugoden, zabili še kakšen gol več. V 83. minuti je Azpilicueta zaključil lepo akcijo, a je streljal mimo gola. Takoj v naslednji minuti pa še nevaren poizkus Hazarda, Muslera pa se je izkazal. Tako kot tudi v 87. minuti, ko je blokiral nevaren strel Fernanda Torresa. Na koncu je ostalo pri izidu iz prvega polčasa, s skupnim izidom 3:1 pa je med osem najboljših ekip Evrope zasluženo napredoval Chelsea.