Uredništvo    13. december 2012
Evropski prvak v finalu svetovnega klubskega prvenstva

Chelsea brez težav v finale

Chelsea se ni pustil zmesti. Evropski prvak je brez večjih pretresov dobil polfinalni obračun na svetovnem klubskem prvenstvu, Monterrey je premagal s 3:1. V finalu torej Corinthians - Chelsea.
18.10.2017 | Mednarodni nogomet
Na svetovnem klubskem prvenstvu, ki te dni poteka na Japonskem, smo dobili še drugega finalista. Potem ko je brazilski Corinthians včeraj z 1:0 premagal egipčanski Al-Ahly in se tako prebil v veliki finale, je danes podoben podvig uspel tudi evropskemu prvaku Chelseaju. Glavni favorit za končno zmago na prvenstvu se je v polfinalu pomeril z Monterreyem in ga premagal z rezultatom 3:1.

Angleži, ki evropskega naslova v letošnji sezoni ne bodo mogli ubraniti, so hitro povedli. Mreža Monterreya, ki ga s klopi vodi Victor Vucetich, izkušeni trener srbskih korenin, se je zatresla že v 17. minuti. Londončane je v vodstvo popeljal španski reprezentant Juan Mata. Minimalno vodstvo je zdržalo do premora, nato pa so modri iz Londona hitro podvojili svojo prednost. Tudi tokrat je zadetek dosegel Španec, in sicer več kot očitno prebujeni Fernando Torres. Hitro, le nekaj minut zatem, je po podaji Mate žogo v lastno mrežo pospravil Chavez. Ob vodstvu Chelseaja s 3:0 pa je bilo tekme, čeprav je bilo do konca še precej, bolj ali manj že konec. Mehičani so sicer uspeli doseči vsaj častni zadetek v sodnikovem podaljšku, to pa je bilo tudi vse.

- Svetovno klubsko prvenstvo:

Polfinale

MONTERREY 1:3 CHELSEA
De Nigris 90.; Mata 17.; Torres 46., Chavez 48. (ag)

Chelsea bo s Corinthiansom finale igral v nedeljo in branil evropsko dominacijo na svetovnih klubskih prvenstvih v zadnjih letih. Evropska prevlada traja že pet let, držijo pa jo Barcelona (dve zmagi), Inter, Manchester United in AC Milan.