Uredništvo    25. november 2014
Liga prvakov, skupina G, 5. krog

Chelsea brez milosti do Di Mattea

Srečanje starih znancev v Gelsenkirchnu se je končalo s pravo blamažo za nekdanjega trenerja Chelseaja Roberta Di Mattea. Londončani do vrha napolnili mrežo njegovemu Schalkeju (5:0).
Cilj je prezimiti v Evropi
Štadion: Veltins-Arena, Gledalcev: 54442, Sodnik: Jonas Eriksson (ŠVE)

0 : 1

0 : 2

0 : 3

0 : 4

0 : 5
Schalke: Ralf Fährmann, Jan Kirchhoff (od 46. Christian Clemens), Dennis Aogo, Felipe Santana, Benedikt Höwedes, Roman Neustädter, Atsuto Uchida, Marco Hoger, Kevin-Prince Boateng (od 63. Max Meyer), Klaas-Jan Huntelaar, Eric Maxim Choupo-Moting.
Trener: Markus Weinzierl
Chelsea: Thibaut Courtois, Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Branislav Ivanović, John Terry, Nemanja Matić, Cesc Fabregas (od 78. Andre Schürrle), Willian, Oscar (od 75. Ramires), Eden Hazard, Diego Costa (od 65. Didier Drogba).
Trener: Antonio Conte
Pred tekmo s Schalkejem se Jose Mourinho ni želel preveč pogovarjati o Robertu Di Matteu, srečanje dveh ljubljencev navijačev Chelseaja v Gelsenkirchnu pa se je končalo s pravo blamažo za trenerja, ki je v London po neuspehih Mourinha uspel pripeljati pokal Lige prvakov.

Njun pozdrav pred tekmo je bil hladen, zato pa so se Di Mattea toliko bolj toplo spomnili gostujoči navijači, ki so dolgo časa peli njegovo ime. Chelsea je začel izjemno in John Terry, nekdanji Di Matteov soigralec in varovanec, ki je zaradi kazni izpustil zmagoviti finale leta 2012 v Münchnu, je po 60 sekundah igre zadel po kotu Cesca Fabregasa.

Če je švicarski trener upal, da bi se lahko s kakšno točko maščeval Romanu Abramoviču, ki ga je odpustil manj kot pol leta po zgodovinskem večeru na Allianz Areni, so Mourinhovi varovanci to upanje hitro zatrli v kali. Šokirana Veltins Arena si še ni dodobra opomogla, ko je vedno boljši Willian povišal na 2:0, avtogol Jana Kirchhoffa, ki je z glavo zatresel lastno mrežo, pa je že pred polčasom napovedal pravo katastrofo.

V dvoboju modrih so lahko gostujoči modri proti "kraljevskim modrim" v drugem polčasu umirili tempo, toda v zadnjih 15 minutah mrežo "knapov" napolnili do vrha. Rezervista Didier Drogba in Ramires sta prispevala vsak po gol za petardo, s katero je Chelsea dobesedno prihrumel v osmino finala, kjer se mu poleg torkovega nasprotnika lahko še vedno pridruži tudi lizbonski Sporting.

Domači vratar Ralf Fahrmann je že pred vodilnim zadetkom Terryja ustavil Diega Costo, toda po podaji Fabregasa iz kota že po minuti prvič pobral žogo iz svoje mreže. Kljub prevladi gostov je imel Eric Choupo-Moting veliko smole, da žoga po odboju njegovega strela od Garyja Cahilla po preletu Thibauta Courtoisa ni končala v mreži, temveč na prečki.

Neusmiljeni Chelsea je ob veliko bolj pozitivni predstavi Schalkeja še drugič zatresel domačo mrežo, ko si je Willian po pol ure igre izmenjal podajo z Edenom Hazardom in močno ustrelil, Fahrmann pa ni uspel zadržati poskusa navdahnjenega Brazilca. Navijači "knapov" so hitro izgubili potrpljenje, ko so lahko le nemočno spremljali vedno bolj nezbrano predstavo svojih ljubljencev, ki bi lahko po preigravanju Coste in strelu Oscarja še bolj zaostali.

To se je zgodilo že kmalu, ko je po novem kotu Fabregasa Kirchoff malce komično povsem brez pritiska katerega od nasprotnikov zatresel lastno mrežo. V drugem polčasu je Felipe Santana rojaku Costi podaril še eno priložnost, a se nato odkupil s posredovanjem v zadnjem hipu.

Kljub osvežitvam v postavi domačih je do priložnosti prihajal Chelsea - Branislav Ivanović je bil blizu z lepim volejem, Costa pa je slab osebni večer zaokrožil s še eno slabo reakcijo pred vrati po podaji enega od dveh rojakov in znova ostal brez prvega evropskega gola za novi klub.

Drogba, Di Matteov junak iz Münchna, je po prihodu v igro prav namesto Coste zabil iz svoje prve priložnosti, ko ga je samega pred vrati nesebično zaposlil Willian za enega najlažjih golov kariere. Še en rezervist, Ramires, je nekaj več kot minuto po prihodu v igro tudi sam zadel, tokrat je Drogba odigral vlogo podajalca. Londončani so tekmo mirno pripeljali do konca, Mourinho pa je lahko globoko v sebi zadovoljno zapredel - Di Mattea je nadigral pred očmi celotne Evrope.