Uredništvo    26. februar 2014
Liga prvakov, osmina finala

Brez zmagovalca v Carigradu

Chelsea je v Carigradu povedel z golom Fernanda Torresa, a so se Turki uspeli vrniti v igro. Na koncu sta se angleški in turški velikan razšča z remijem (1:1). Potnika v četrtfinale bo dala povratna tekma.
Fantje proti možem
18.10.2017 | Evropski pokali
Bešiktaš piše zgodovino
V Sevilli se bomo maščevali
Danes moramo biti preprosto ve...
V slačilnici je bila čista tiš...
Štadion: Turk Telekom Arena, Gledalcev: , Sodnik: Carlos Velasco (ŠPA)
Galatasaray: Fernando Muslera, Aurelien Chedjou, Hakan Balta (od 46. Semih Kaya), Alex Telles, Izet Hajrović (od 31. Yekta Kurtulus), Selcuk Inan, Felipe Melo, Wesley Sneijder, Emmanuel Eboue, Didier Drogba (od 80. Umut Bulut), Burak Yilmaz.
Trener: Hamza Hamzaoglu
Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, John Terry, Gary Cahill, Cesar Azpilicueta, Eden Hazard (od 92. Oscar), Ramires, Willian, Frank Lampard, Fernando Torres (od 68. Samuel Eto'o), Andre Schürrle (od 66. John Obi Mikel).
Trener: Antonio Conte
Po včerajšnji pirejski verziji nogometnega pekla se je karavana danes preselila v nič manj vroči Carigrad, kjer pa Galatasarayu svojega angleškega tekmeca ni uspelo presenetiti v takšni meri, kot je to včeraj uspelo Olympiacosu. Chelsea je v prvem polčasu odigral precej bolj zrelo od gostiteljev in svoj temeljni cilj na tekmi uresničil že v deveti minuti tekme, ko je Andre Schurrle z ostro podajo prebil obrambo Galatasaraya in sijajno zaposli Cesarja Azpiliciueto, Španec pa je neoviran žogo podaljšal do rojaka Fernanda Torresa, ki je s tretjim zadetkom v letošnji sezoni Lige prvakov Chelsea popeljal v vodstvo. Nekaj minut kasneje je z razdalje nevarno meril Willian, nova velika priložnost pa je sledila v 27. minuti, ko je po novi podaji Schurrleja Ramires z ugodnega položaja meril visoko preko vrat. Galatasaray v prvem polčasu nikakor ni našel poti do vrat gostov, vendar pa s tem naloga Chelseaja še ni bila končana.

V nadaljevanju je Galatasaray zaigral bolj ofenzivno in tvegano, prve priložnosti pa so sledile že kmalu po začetku drugega dela igre, ko je najprej s kota zapretil Brazilec Felipe Melo. Nekaj trenutkov kasneje je Selcuk Inan zapravil sijajno priložnost za izenačenje, ko je iz čiste priložnosti za izenačenje zadel prečko, zadetek, ki je visel v zraku, pa je nato padel v 65. minuti srečanja, ko je po akciji s kota v polno zadel branilec Aurelien Chedjou. Galatasaray je tudi po izenačenju pokazal željo po popolnem preobratu, vendar pa je čvrsta obramba Chelseaja, ki je drugi polčas sicer odigral precej slabše kot prvega, zdržala pritisk in se domov vrnila z rezultatom, ki evropske prvake iz leta 2012 postavlja v favoriziran položaj za napredovanje v četrrfinale.