Uredništvo    30. april 2014
Liga prvakov, polfinale

Atletico v velikem finalu!

Jose Mourinho je na tleh! Diego Simeone pa slavi! Atletico iz Madrida je v Londonu zabil kar tri zadetke, Chelsea pa le enega, tako da bomo v finalu Lige prvakov gledali madridski mestni derbi!
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 37918, Sodnik: Nicola Rizzoli (Italija)

1 : 0

1 : 1

1 : 2

1 : 3
Chelsea: Mark Schwarzer, Gary Cahill, Branislav Ivanović, Ashley Cole (od 54. Samuel Eto'o), John Terry, David Luiz, Cesar Azpilicueta, Willian, Eden Hazard, Ramires, Fernando Torres (od 67. Demba Ba).
Trener: Antonio Conte
Atletico Madrid: Thibaut Courtois, Luis Filipe, Diego Godin, Joao Miranda, Juanfran, Mario Suarez, Koke, Tiago, Arda Turan (od 83. Cristian Rodriguez), Adrian (od 66. Raul Garcia), Diego Costa (od 76. Jose Ernesto Sosa).
Trener: Diego Pablo Simeone
Začetek srečanja v Londonu je bil buren. Že v peti minuti je bil Chelsea, ki je imel v začetni enajsterici kar pet igralcev, ki so v osnovi branilci (David Luiz in Cesar Azpilicueta sta igrala v zvezni vrsti), buren. Po kotu Atletica je Koke poslal visoko žogo, ki je se odbila od prečke v vratnico. Londončani so zaigrali precej bolj odprto kot na prvi tekmi. Prva resnejša priložnost za domače v 15. minuti, ko je Willian s prostega strela meril čez gol. V 23. minuti je s škarjicami v kazenskem prostoru gostoval poizkušal David Luiz, a streljal mimo gola.

V 36. minuti je šlo Joseju Mourinhu vse po načrtih. Atletico je naredil napako. Po prodoru Williana in podaji Azpilicuete (ter pomoči Mirande) je svojemu nekdanjemu klubu zabil Fernando Torres. Zadetka se ni veselil. Še preden pa je Chelsea na odmor odšel z minimalno prednostjo, kar bi verjetno odločilno zasukalo tekmo, je Atletico uspel poravnati izid. Tekla je 44. minuta, ko je po veliki napaki Ashleyja Colea zadel Adrian Lopez
Atletico veselje

Arda Turan je začinil začetek drugega dela igre, toda Mark Schwarzer je bil na mestu. Atletico se je vrnil v igro! V 54. minuti se je izkazal gostujoči (domači) vratar Courtois in zaustavil strel Johna Terryja. V 59. minuti je Samuel Eto'o, ki je v igro vstopil malce pred tem, lahkomiselno zakrivil prekršek nad nocoj nervoznim Diegom Costo. Slednji je sodniku in nasprotnikom paral živce, ko je celo večnost nastavljal žogo na belo točko. Naposled mu je, potem ko je prejel tudi rumeni karton, le uspelo. A pokazal je jeklene živce in zadel za 2:1! To pa je že bil rezultat, ki je Atleticu dejansko obetal finale!

Chelsea je v 64. minuti stresel vratnico, natančneje zadel jo je Luiz. A kdor ne da, dobi. In Atletico je dobil. V 71. minuti je Arda Turan najprej zadel prečko, nato pa žogo poslal v prazno mrežo. Chelsea, z njim pa tudi Jose Mourinho, je bil potolčen. Diego Simeone je deset minut pred koncem tekme storil še pričakovano in logično - Diega Costo je potegnil iz igre in ga rešil nevarnosti pred še drugim rumenim kartonom, kar bi seveda pomenilo, da ne bi mogel igrati v finalu. Toda Costa bo tam seveda igral, tako kot tudi njegovi soigralci, ki so si po zadnjem sodnikovem žvižgu padli v objem. V finalu bomo tako gledali madridski mestni derbi.