Uredništvo    10. april 2017
Han Kwang Song je prvi Severni Korejec, ki je dosegel gol v Serie A

Velik dan za Severno Korejo

Severna Koreja slavi. Napadalec Han Kwang Song je nedavno komaj debitiral v Serie A, v nedeljo pa že postal prvi nogometaš iz Severne Koreje, ki je zabil gol v italijanskem prvenstvu.
17.10.2017 | Evropske lige
V Severni Koreji in njeni prestolnici Pjongjangu proslavljajo velik nogometni dosežek. Pod njega se je podpisal komaj 18-letni nogometaš Han Kwang Song, ki so ga skavti Cagliarija opazili na svetovnem prvenstvu za igralce do 17. leta starosti v Čilu leta 2015.

Song je na včerajšnji tekmi proti Torinu, ki jo je Cagliari izgubil z 2:3, v igro vstopil šele devet minut pred koncem, v 95. minuti pa dosegel zadetek. To je bil sploh njegov prvenec v italijanskem prvenstvu, s čimer je postal tudi prvi Severni Korejec, ki je v Serie A dosegel gol. Njegov dosežek je še toliko večji, ker je Song na dveh doslej odigranih tekmah odigral skupaj vsega 13 minut...