Uredništvo    2. oktober 2013
Liga prvakov, 2. krog

CSKA premagal Viktorio

Ruski CSKA bo očitno resen protagonist za preboj v izločilne boje Lige prvakov. Moskovski klub je v drugem krogu Lige prvakov premagal Viktorio iz Plzna.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Stadion Lužniki, Gledalcev: , Sodnik: Bas Nijhuis (NIZ)
CSKA Moskva: Igor Akinfejev, Sergej Ignaševič, Aleksej Berezutski, Georgi Ščenikov, Kiril Nababkin, Pontus Wernbloom, Zoran Tošić, Keisuke Honda, Rasmus Elm (od 73. Georgi Milanov), Steven Zuber (od 64. Mark Gonzalez), Ahmed Musa (od 89. Vitinho).
Trener: Leonid Slutski
Viktoria Plzen: Matús Kozácik, Václav Procházka, Roman Hubnik, Radim Reznik (od 84. Martin Pospisil), František Rejtoral, Pavel Horvath, Daniel Kolar, Milan Petržela, Tomás Horava (od 77. Michal Duris), Jan Kovarik (od 70. Stanislav Tecl), Marek Bakos.
Trener: Pavel Vrba
V Moskvi se je odvila pravzaprav precej nenavadna tekma. Kar štirje od petih doseženih zadetkov so bili namreč malce nenavadni. Povedli so Čehi, po manj kot štirih minutah igre je zadel František Rajtoral. Zadetek je bil prej plod sreče kot česa drugega, saj je najprej streljal Rajtoralov soigralec, žoga pa se je nato odbila do omenjenega, ki jo je neovirano poslal v mrežo. Petnajst minut pozneje je bilo 1:1. Zoran Tošić je sicer najprej nastreljal gostujočega branilca, a se je žoga nato z veliko mero sreče odbila v mežo. Po pol ure igre končno prava akcija. Z zadetkom jo je končal Keisuke Honda. CSKA je povedel z 2:1.

Čehi so imeli nocoj tudi precej smole. V 78. minuti si je vratar Kozačik namreč privoščil začetniško napako, ko je nerodno izpustil žogo po podaji soigralca. Rusi so tako na lahek način prišli do dveh golov prednosti in posledično tudi do zmage, ki je ni ogrozil niti zadetek, ki ga je za končnih 3:2 dosegel Bakoš.