Uredništvo    7. julij 2015
Mladi slovenski branilec se uveljavlja

Stanković zadel za Dortmund

Mladi slovenski branilec Jon Gorenc Stanković je bil eden od strelcev ob visoki zmagi Dortmunda proti japonskemu prvoligašu Kawasaki Frontaleju. Za prvo ekipo je odigral cel polčas.
14.10.2017 | Evropske lige

Borussia iz Dortmunda se trenutno mudi na Japonskem, kjer zaradi Shinjija Kagawe, ta hip najbrž največjega japonskega nogometnega zvezdnika, okoli nemškega velikana vlada veliko evforije. Dortmund je odigral prijateljsko tekmo s peto uvrščeno ekipo prvega dela japonskega prvenstva Kawasaki Frontalejem in ob visoki zmagi s 6:0 pokazal izjemno formo – prva dva zadetka je dosegel Kagawa, nato je v drugem polčasu dvakrat zadel še Pierre-Emerick Aubameyang, zadnja dva zadetka pa sta dosegla igralca, ki se nadejata svetli prihodnosti v majici slovitega nemškega kluba. Peti zadetek je dosegel mladi Japonec Mitsuru Maruoka, zadnjeg pa nekdanji branilec Domžal Jon Gorenc Stanković, ki je po akciji Henrika Mktarijana in Aubameyanga žogo porinil v prazno mrežo in dobro izkoristil priložnost v prvi ekipi.

Novi trener Dortmunda Thomas Tuchel je srečanje začel z močno enajsterico s številnimi zvezdniki (Reus, Kagawa, Piszczek, novinec Castro ...), v nadaljevanju pa je takoj ob začetku polčasa priložnost dobil tudi Stanković, ki je v drugem delu igre tvoril obrambno vrsto skupaj s Matsom Hummelsom, Marcelom Schmelzerjem in mladim Ulrichom Stanzlom. Kevin Kampl na omenjeni tekmi ni zaigral.