Uredništvo    14. maj 2012
Dortmund slavi dvojno krono

Slavilo kar 300.000 ljudi

V nedeljo popoldne je nogometaše Borussie iz Dortmunda, ki je osvojila dvojno krono, pozdravilo kar 300.000 ljudi in proslavilo uspehe svojega kluba.
14.10.2017 | Evropske lige
Sobotni finale nemškega pokala je Borussii iz Dortmunda prinesel novo lovoriko. Po osvojenem naslovu enmškega državnega prvaka je Dortmund osvojil še pokal, z drugimi besedami rečeno, Dortmund je slavil dvojno krono. Premoč rumenih je v letošnji sezoni popolna in ne čudi, da je bilo veselje med navijači tako veliko.

Nogometaši Dortmunda so se domov, finale je bil namreč odigran v Berlinu, vrnili včeraj popoldne, pričakalo pa jih je kar 300.000 ljudi! Že na letališču jih je pričakal župan Dortmunda, nato pa so nogometaši in trener Dortmunda na pot krenili z avtobusom z odprto streho. Končni cilj je bil Borgisplatz, kjer je bil pred 103 leti klub tudi ustanovljen.