Uredništvo    6. november 2013
Liga prvakov, skupina F, 4. krog

Ramsey utišal še Westfallen

Arsenal je z zadetkom Aarona Ramseya slavil na vročem Westfallnu in še enkrat več pokazal zrelost, ki pred nadaljevanjem sezone predstavlja izjemen obet. Dortmund napadalnejši, a premalo učinkovit.
20.10.2017 | Evropske lige
Štadion: Signal Iduna Park, Gledalcev: 65829, Sodnik: Bjorn Kuipers (NIZ)
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Marcel Schmelzer, Neven Subotić, Sokratis Papastathopoulos, Marco Reus (od 86. Julian Schieber), Henrikh Mkhitarjan, Sven Bender (od 75. Jonas Hofmann), Jakub Blaszczykowski (od 74. Pierre-Emerick Aubameyang), Nuri Sahin, Kevin Grosskreutz, Robert Lewandowski.
Trener: Peter Bosz
Arsenal: Wojciech Szczesny, Bacary Sagna, Kieran Gibbs, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Mesut Özil, Tomas Rosicky (od 91. Thomas Vermaelen), Aaron Ramsey, Mikel Arteta, Santiago Cazorla (od 73. Nacho Monreal), Olivier Giroud (od 90. Nicklas Bendtner).
Trener: Arsene Wenger
Trener Dortmunda Jurgen Klopp je že pred tedni izjavil, da bi kot navijač za ogled tekme med Dortmundom in Arsenalom odštel pravo bogastvo. Karizmatični Nemec ne bi mogel imeti bolj prav – nocojšnji obračun je postregel z odlično predstavo, v kateri sta se v najboljšem trenutku zoperstavili ekipi, ki v letošnji sezoni igrata v fantastični formi. Če je bil v Londonu za odtenek boljši Arsenal, so se tokrat vloge obrnile, saj je bil Dortmund nevarnejši, a je zmaga zahvaljujoč zadetku letos sijajnega Aarona Ramseya odromala v Anglijo

Dortmund je v prvem polčasu igral precej bolje in odlično zaustavil vse najnevarnejše posameznike v vrstah Arsenala, ki so imeli na domači polovici bore malo prostora za igro. Gostitelji so z visokim tempom in presingom počasi stiskali obroč okoli vrat Wojciecha Szezsynyja in prvič resno zapretili v 17. minuti, ko je strel Nevena Subotića le za nekaj centimetrov zgrešil okvir vrat. Deset minut kasneje je z volejem nevarno zapretil Jakub Błaszczykowski, največjo priložnost pa je v 37. minuti zapravil danes sicer dokaj neopazni Henrik Mktarijan, ki je z odličnega položaja meril za las mimo vrat. Arsenal v prvem polčasu ni uspel sestaviti nobene nevarnejše akcije pred vrati Romana Weidenfellerja, saj se je večinoma osredotočal na branjenje svojih vrat.

Tudi začetek drugega polčasa ni obetal pretiranih sprememb. Marco Reus je imel v 52. minuti novo veliko priložnost za vodstvo, a njegov poskus z glavo ni zadel cilja. Kmalu zatem je sledil hladen tuš. Le deset minut kasneje je Mesut Ozil poslal oster predložek v kazenski prostor Arsenala, tam pa je v "glavometu" Olivier Giroud žogo spravil do Aarona Ramseya, ki jo je z glavo spravil za hrbet nemočnega Weidenfellerja. Le nekaj trenutkov kasneje je imel Arsenal na pladnju vodstvo z 2:0, a je zanesljiv zadetek z golove črte izbil Nuri Sahin. Sledila je "protiofenziva" Dortmunda in velika priložnost Reusa, sijajno obdobje vrhunske igre na obeh straneh pa je dopolnil še strel Marcela Schmelzerja s 25 metrov, ki je za malo zgrešil okvir vrat.

V zadnjih 20 minutah je Arsenal gostitelje zaustavil na način, ki je sicer značilen prav za nemško moštvo. Topničarji so z organizirano igro v obrambi dobro zaustavljali neplodne domače nalete in na nasprotni strani s hitrimi protinapadi vedno znova vnašali paniko v domačo obrambo. Arsenal je z velikim triumfom na Westfallnu še enkrat več pokazal izjemno zrelost in po odmevni zmagi proti Liverpoolu dobil še drugo težkokategorno tekmo zapovrstjo.