Uredništvo    25. april 2013
Jürgen Klopp po impresivni zmagi nad Realom

Objem za vse igralce

Toliko emocij! Toliko znanja in toliko golov! Borussia Dortmund je odigrala svojo najboljšo tekmo v letošnji Ligi prvakov. Jürgen Klopp je zelo zadovoljen, a opozarja, da tega dvoboja še ni konec.
Poslastica na Etihadu
Borussia iz Dortmunda je poskrbela še za eno odlično nemško predstavo v letošnjem polfinalu Lige prvakov. Nemški velikan je na svojem Westfalenstadionu razbil veliki Real iz Madrida (4:1), prednost pred povratno tekmo v Madridu pa je tako velika, da bo morebitna uvrstitev Reala v veliki finale resnično veliko presenečenje.

Trener Dortmunda Jürgen Klopp je bil tudi sinoči predvsem spontatn. Veselja ni skrival. Seveda pa je dovolj izkušen, da zmage ne bo proslavil kot bi se njegovo moštvo že uvrstilo v veliki finale Lige prvakov na Wembleyju. Za to je namreč še prezgodaj, najprej bo treba preživeti še tekmo v Madridu.

"Moji igralci so odigrali neverjetno tekmo. Real je močan, ni bilo lahko. Prvih 25 minut smo bili izjemni. Ob polčasu sem igralcem dejal, naj še naprej igrajo tako kot so v prvem polčasu, to so storili in odigrali celo še bolje. Vse mojim igralcem podarjam objem, ker si ga povsem zaslužijo. To je bil lep nogometni večer, bili smo nezaustavljivi. Po prvih 25 minutah smo se malce izgubili in sledilo je izenačenje, toda dosegli smo nov zadetek. Sledila je izjemna predstava v drugem polčasu. Takšnega zadetka, kot ga je (tretjega) zabil Robert Lewandowski, še nisem videl. To je bilo nekaj neverjetnega. Zdaj se zdi, da bomo res gledali nemški finale, čeprav nas čaka še težka povratna tekma v Madridu. Mislim, da bo ta tekma vsem nam ostala v lepem spominu, ne glede na razplet povratnega obračuna v Madridu," je dejal Klopp.

Santiago Bernabeu za Nemce ne bo sprehajališče, prej kot to bo prizorišče težke tekme, je prepričan Klopp: "Edina slaba stvar te tekme je, da smo jo morali odigrati doma in da moramo zdaj še v Španijo. Zato moramo ostati mirni, vsi vemo, da v Madrid ne gremo na sprehod."