Uredništvo    13. januar 2015
Mladi Slovenec junak Borussie iz Dortmunda

Ne Kevin, odločil je Jon

Borussia iz Dortmunda je zmagovito štartala v novo leto. In to po zaslugi Slovenca! Toda ne Kevina Kampla, ki je na tekmi proti Sionu debitiral. Mož odločitve je bil njegov rojak Jon Gorenc Stanković.
Slavil gol in potrgal vezi
Na prijateljski tekmi v Španiji med Sionom in Borussio iz Dortmunda je bil v središču pozornosti številnih Kevin Kampl, čeprav je bil na koncu mož odločitve dejansko Slovenec, pa to ni bil nekdanji nogometaš Red Bulla iz Salzburga. Nemcem je namreč minimalno zmago z 1:0 priigral Jon Gorenc Stanković!

Otrok Domžal, ki je posojen na Westfalen, je tja odšel za to, da bi bil član ekipe B, toda z dobrim delom in tudi po zaslug številnih poškodb je hitro potrkal tudi na članska vrata. V prvem delu sezone je že bil v kadru Borussie, trener Jürgen Klopp ga je odpeljal tudi na priprave v Španijo. Sedaj pa se je mladenič še bolj dokazal svojemu trenerju, v drugem polčasu je po kotu našel način, kako žogo spraviti za hrbet vratarja Siona, to je bil tudi ključni trenutek obračuna.

Pa Kampl? Slovenski reprezentant je tekmo začel v udarni enajsterici svojega novega kluba. Bil je aktiven, prek njega je šla marsikatera žoga, toda skupaj s soigralci ni bil dovolj natančen, da bi se mreža tekmeca zatresla. Kampl je s premiernim nastopom zaključil po prvem polčasu.