Uredništvo    18. september 2012
Liga prvakov, skupina D

Lewandowski rešil Dortmund

Druga tekma v skupini smrti se je končala po pričakovanjih. Nemški prvak Borussia Dortmund je premagal Ajax, tekmo je odločil Robert Lewandowski.
18.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Signal-Iduna-Park, Gledalcev: 65829, Sodnik: Paolo Tagliavento (ITA)
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Neven Subotić, Jakub Blaszczykowski (od 73. Ivan Perišić), Sebastian Kehl, Lukasz Piszczek, Ilkay Gündogan (od 89. Moritz Leitner), Marco Reus, Mario Götze (od 88. Julian Schieber), Robert Lewandowski.
Trener: Peter Bosz
Ajax: Kenneth Vermeer, Toby Alderweireld, Ricardo van Rhijn, Niklas Moisander, Christian Eriksen, Christian Poulsen, Siem de Jong, Daley Blind, Ryan Babel (od 79. Lasse Schøne), Derk Boerrigter, Tobias Sana (od 89. Miralem Sulejmani, od 89. Santiago Cazorla).
Trener: Marcel Keizer
Borussia iz Dortmunda je nocojšnjo tekmo začela v svojem značilno živahnem slogu z Mariem Götzejem v eni od glavnih vlog. Nogometaši Ajaxa so domače nogometaše hitro opozorila na lastne nevarnosti, Christian Eriksen se je po napaki Ilkaya Gundogana znašel sam pred Romanom Weidenfellerjem, ki pa je dobro reagiral. Boerrigter je bil naslednji, ki je preizkušal izkušenega vratarja, a zaman. Dortmund pa je na drugi strani napadal preko Marca Reusa in Marcela Schmelzerja, toda izkazal se je tudi Ajaxov vratar Kenneth Vermeer. Tempo igre je bil v prvem polčasu kar hud, Dortmund pa je pustil malce boljši vtis.

Tudi drugi polčas je nemški prvak začel podobno kot prvega. Le da so tokrat prišle tudi priložnosti. Lewandowski, Reus in Götze so poizkušali, toda semafor je še naprej kazal izid 0:0. Po uri igre enajstmetrovka za Dortmund. V kazenskem prostoru je padel Götze, žogo si je namestil Mats Hummels. Branilec je enajstmetrovko zapravil in kaj lahko bi postal tragični junak tekme. Da se to ni zgodilo, se lahko zahvali soigralcu Robertu Lewandowskemu, ki je tri minute pred koncem tekme Dortmundu zagotovil pomembno zmago. V boju za napredovanje v izločilne boje Lige prvakov bodo Nemci namreč potrebovali čim več točk, saj se borijo z Realom in Manchester Cityjem.