Uredništvo    9. april 2013
Pred tekmo Dortmund - Malaga

Kritike bodo vzpodbuda

V taboru Dortmunda si želijo vztrajati pri pisanju lepe zgodbe v Ligi prvakov, zato bodo danes napadli za zmago. Pri Malagi so previdni, dobro namreč vedo, da morajo nevarne Nemce držati stran od svojega gola.
17.8.2017 | Evropske lige
Borussia iz Dortmunda je na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov v Malagi grešila nemogoče. Kar nekaj situacij "ena na ena" je ostalo neizkoriščenih, zaradi česar so bili zdaj že nekdanji nemški prvaki v domovini kritizirani. Trener Jürgen Klopp verjame, da bo nocoj, na povratni tekmi, drugače. "Igralcem sem dejal, da smo slišali preveč negativnih komentarjev. Vse, kar se nam je zgodilo letos v Ligi prvakov, je bilo namreč pozitivno. Radi bi nadaljevali s pisanjem te čudovite zgodbe. Verjamem, da nam lahko uspe. Kako bo? Vsakdo bi po 12 minutah rad vodil s 5:0, toda dvomim, da nam bi Malaga dovolila kaj takšnega. Morali bomo biti potrpežljivi. Če želiš igrati v polfinalu, moraš zdržati vse," je pred tekmo dejal Klopp.

Klopp bo nocoj lahko računal tudi na Romana Weidenfellerja in Marca Reusa, ki minuli konec tedna nista igrala. Vračata se tudi Mats Hummels in Jakub Blaszczykowski, Marcel Schmelzer pa bo nosil posebno zaščitno masko za nos.

Pri Malagi je pred novinarje stopil Martin Demichelis, stari znanec nemških nogometnih zelenic. Kot je že znano, je trenerju Manuelu Pellgeriniju umrl oče, zato se je vrnil v Čile, vendar naj bi za tekmo pravočasno prispel v Nemčijo. "Vem, kaj nas čaka, vendar nas to ne bi smelo ovirati. Kdor misli, da je Dortmund že naprej, se moti. To ni res. Vsi smo žalostni, želimo pa si zmagati za trenerja. Na tekmi bo z nami in upamo, da bomo zmagali zanj. Možno je, da tekma po 90 minutah ne bo končana. Dortmund kaznuje vsako napako, hitro napadajo. Zelo so nevarni in trudili se jih bomo držati stran od našega gola," je dejal Demichelis.

Pri Malagi trenerju Pellegriniju za današnjo tekmo nista na voljo kaznovana Iturra in Welington, ostali so, z izjemo povratnika po poškodbi Eliseuja, na voljo.