Uredništvo    19. oktober 2014
Odmevi po tekmi Köln - Bor. Dortmund

Klopp: Naš nogomet nesmiseln

Jürgen Klopp je po novem ligaškem porazu Borussie Dortmunda, ki je tokrat izgubila v Kölnu (2:1), dejal, da so črno-rumeni proti kozličkom igrali "nesmiseln" nogomet.
"Rumeni zid" bo preizkusil Wer...
Nihče v taboru Borussie Dortmunda po še eni v seriji slabih predstav na začetku sezone 1. Bundeslige ni izbiral besed. Športni direktor Michael Zorc je govoril o "najslabšem položaju v zadnjih letih", medtem ko tudi barviti Jürgen Klopp ni prizanašal varovancem, s katerimi se po porazu proti 1. FC Kölnu nahaja šele na 14. mestu, bližje izpadu (oddaljen je dve točki) kot vrhu (Bayern je že na +13).

"Igrali smo takšen nogomet, ki je povsem nesmiseln," je na novinarski konferenci po tekmi dejal Klopp. "Narobe smo oddali toliko podaj v prvem polčasu in delali preproste napake, ki se lahko razložijo na celo vrsto načinov, toda še vedno se ne bi smele dogajati. Spet bomo morali sprejeti posledice," je še dodal vedno bolj zaskrbljeni trener iz okolice Stuttgarta.

Obeti so bili v mestu "kozličkov", pri katerih je bil na klopi le Mišo Brečko, a znova ni zaigral, veliko boljši. Vezist Ilkay Gündogan je prvič po 14 mesecih zaigral od prve minute, vrnila pa sta se tudi Marco Reus and Henrikh Mkitarjan. Toda tudi povratek izvrstnega tria reprezentantov BVB ni pomagal iz ligaške krize, ki jih je najverjetneje že pred novembrom izločila iz boja za naslov.

"Našim nasprotnikom je bilo prelahko. Moramo izbrisati te napake. Ne jutri, ne dan po tem, temveč takoj," je še napovedal Klopp: "Skorajda vedno zabijamo gole, če pa jih ne bi prejemali, bi bila situacija povsem drugačna. To moramo rešiti in nihče nam ne bo pomagal."

Veliko lepši pogled se navijačem črno-rumenih sicer ponuja na lestvico skupine D v Ligi prvakov, kjer je Dortmund po zmagah nad Arsenalom (2:0) in Anderlechtom (0:3) še brezhiben.