Uredništvo    26. julij 2015
Prijateljski tekmi

Kampl s soigralci porazil Juventus

Borussia iz Dortmunda je na prijateljski tekmi v Švici premagala Juventus. V ZDA pa sta se pomerila Manchester United in Barcelona. Zmagali so Angleži.
Bernabeu donel: Ostaja!
V švicarskem St. Gallnu sta Borussia iz Dortmunda in Juventus razprodala AFG-Areno, na kateri domače tekme s St. Gallnom sicer igra nekdanji reprezentant Slovenije Džengis Čavušević. Prijateljska tekma je Nemcem služila kot priprava za prihajajočo tekmo kvalifikacij za uvrstitev v ligo Europa proti avstrijskemu Wolfsbergerju. Italijani na drugi strani še niso kaj prida dobro pripravljeni, zato zmaga Borussie ne preseneča. Za Nemce sta zadela Aubameyang v 40. in Reus v 64. minuti. Prvi polčas je odigral tudi slovenski reprezentant Kevin Kampl

BVB 1. polčas: Bürki – Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer – Gündogan, Weigl – Kampl, Reus, Mkhitaryan – Aubameyang.

BVB 2. polčas: Weidenfeller - Sokratis (62. Stenzel), Ginter, Hummels, Schmelzer (62. Kirch) - Castro, Bender – Hofmann, Kagawa, Reus (67. Leitner) – Aubameyang (67. Dudziak).

Juventus 1. polčas: Buffon - Caceres, Barzagli, Bonucci, Evra - Tello, Marchisio, Pogba - Dybala, Mandzukic, Morata.

Juve 2. polčas: Neto - Lichtsteiner, Rugani, Bonucci (76. Parodi), Chiellini - Sturaro, Marchisio (69. Cerri), Pogba (80. Vadala), Padoin - Morata (57. Clemenza), Mandzukic (57. Zaza).

Manchester United vs FC Barcelona 3-1 All Goals... by footy-goalscom

V ZDA pa sta se pomerila Manchester United in Barcelona. Angleži so tekmo v San Franciscu (65.000 gledalcev) dobili z izidom 3:1, zanje so zadeli Wayne Rooney, Adnan Januzaj in Jesse Lingard, edini zadetek za Barcelono pa je dosegel Rafinha.