Uredništvo    6. december 2011
Liga prvakov, skupina F, 6. krog

Dortmund je zapravil dva zadetka

Borussia iz Dortmunda je proti Marseilleu vodila že z 2:0, toda Francozi se niso vdali in zahvaljujoč trem zadetkom tekmo na koncu tudi dobili. Dortmund končal z Ligo prvakov.
Mi skupaj eno smo!
Štadion: BVB Stadion Dortmund, Gledalcev: 65590, Sodnik: Howard Webb (ANG)
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Felipe Santana, Mats Hummels, Jakub Blaszczykowski, Sebastian Kehl (od 32. Antonio Da Silva), Lukasz Piszczek, Ilkay Gündogan, Mario Götze (od 46. Ivan Perišić), Chris Lowe, Lucas Barrios (od 63. Shinji Kagawa), Robert Lewandowski.
Trener: Peter Bosz
Marseille: Steve Mandanda, Souleymane Diawara, Nicolas N'Koulou, Djimi Traore, Cesar Azpilicueta, Lucho Gonzalez, Morgan Amalfitano, Alou Diarra, Stephane Mbia (od 47. Benoit Cheyrou), Loic Remy (od 74. Mathieu Valbuena), Andre Ayew.
Trener: Rudi Garcia
Olympique iz Marseillea je z nocojšnjim preobratom poskrbel za končni razplet skupine F. Olympiakos je namreč premagal Arsenal, toda to zaradi zmage Francozov v Dortmundu ni bilo dovolj za napredovanje v osmino finala Lige prvakov. V prvem polčasu ni nič kazalo na to, da bi gostje iz Francije domov lahko odnesli tri točke. Domačini so povedli v 23. minuti, ko je zadetek dosegel Blaszczykowski. Vodstvo so varovanci trenerja Jürgena Kloppa povišali v 32. minuti - v kazenskem prostoru je padel Kehl, sodnik pa je pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil branilec Mats Hummels. Še preden pa sta moštvi odšli na odmor, so gostje uspeli zadeti. Globoko v sodnikovem podaljšku je pomemben zadetek dosegel Remy, ki je z glavo zadel za znižanje zaostanka.

Njegov zadetek je varovancem Didierja Deschampsa dal krila, toda na konkreten zasuk stvari na ogromnem stadionu Signal Iduna Park smo morali počakati vse do končnice srečanja. Ayew je, prav tako z glavo, izid poravnal v 85. minuti. In medtem, ko so se nogometaši Dortmunda še pobirali po šokantnem izenačenju nasprotnika, je slednji zadel še za zmago. Zmagoviti zadetek je v 87. minuti dosegel Valbuena in Marseilleu v dramatični končnici srhljivke v Dortmundu prinesel vstopnico med 16 najboljših moštev v Evropi.