Uredništvo    17. december 2012
Panagiotis Kone navdušil s čudovitim zadetkom

Še en nor gol, tokrat Konejev

Panagiotis Kone je sinoči blestel v Neaplju. Nadarjeni Grk je v 86. minuti zabil čudovit zadetek za izenačenje, ki je nato vodilo celo do senzacionalne zmage Bologne.
14.8.2017 | Evropske lige

Bologna je minuli konec tedna v Serie A v gosteh malce presenetljivo premagala Napoli. Preobrat po vodstvu Napolija, v 70. minuti, z 2:1 se je zgodil v 86. minuti. Rezervist Panagiotis Kone, ki je v 77. minuti zamenjal našega Reneja Krhina, je namreč zabil spektakularen zadetek za izenačenje (2:2). V 89. minuti pa je za 3:2 zadel Portanova in veselje nogometašev Bologne je bilo popolno.

V Tirani rojeni Grk
Panagiotis Kone je zanimiv nogometaš. Star je 25 let, vendar ima za seboj že zelo pestro življenjsko zgodbo. V Tirani rojeni nogometaš se je še kot majhen otrok z družino preselil v Grčijo. Treniral je pri slovitem Olympiakosu, nato pa se, še kot mladoleten, preselil v Francijo, kjer je igral za Lens. Prvo profesionalno pogodbo je podpisal z AEK-om iz Aten, nato pa igral še za Iraklis, zatem je sledila selitev v Italijo. Pri Brescii se še niti ni uspel zares uveljaviti, ko so ga že opazili pri Bologni. V letošnji sezoni je Kone, sicer grški reprezentant, tako odigral že deset ligaških tekem in dosegel dva zadetka.