Uredništvo    4. november 2012
Reprezentančni napadalec zadel v drugi nemški ligi

Dedič zapečatil preobrat

Zlatko Dedič je zabil svoj tretji gol v sezoni in prvega v drugi nemški ligi v tem tekmovalnem letu. Z zadetkom v 90. minuti je Bochumu priigral točko proti Cottbusu.
Slavil gol in potrgal vezi
Po treh zaporednih porazih je Bochum spet prišel do točke v drugi nemški Bundesligi. Klub, ki se kar nekoliko nepričakovano bori za obstanek med drugoligaši, se je doma pomeril z Energie Cottbusom, ki se nahaja pod vrhom lestvice, po dobrih petdesetih minutah pa je bila večina gledalcev štadionu prepričanih, da bo Bochum doživel še en poraz. Toda sledil je preobrat, ki ga je dokončal nogometaš iz Slovenije.

Bochum je, potem ko je izgubljal že z 0:2, gol za točko (2:2) dosegel v 90. minuti, ko je v polno meril Zlatko Dedič. Primorec je odigral vso tekmo in se tokrat veselil svojega prvega ligaškega gola v sezoni. Pred tem je bil dvakrat natančen tudi v pokalu.