Damjan Tratnik   6. avgust 2010
Slovenski reprezentant v polno na prijateljski tekmi

Dedič zadel proti rojakom

Slovenski napadalec Zlatko Dedič se je vpisal med strelce v dresu Bochuma. To mu je uspelo na prijateljski tekmi proti slovenskemu tretjeligašu Kranju.
Football Leaks pokukal v James...
Nogometaši slovenskega tretjeligaša Kranja so v kraju Vrba pri Jezeru na Avstrijskem Koroškem odigrali zanimivo prijateljsko tekmo. Njihov nasprotnik je bil Bochum, klub iz Nemčije, ki je še v minuli sezoni igral v elitni Bundesligi. Gorenjci so se kljub temu dobro upirali uglednemu nasprotniku in na koncu prišli do zglednega poraza z 0:2. K slednjemu je svoj delež prispeval tudi slovenski napadalec Zlatko Dedič, ki je torej ponagajal klubu iz svoje rodne domovine. Primorski nogometaš je sicer tekmo začel na klopi za rezervne nogometaše, a se je že v 13. minuti poškodoval njegov soigralec Mirkan Aydin in Dedič je prišel v igro.

Bochum je prvi zadetek s pomočjo Slovenca dosegel v 37. minuti, kranjska mreža pa se je v drugo zatresla štiri minute kasneje, ko je bil natančen Faton Toski. Dedič je nato na igrišču ostal vse do konca tekme.