Zdi se, da si bosta letos neposreden preboj v Premier League priigrala Leicester City in Burnley. Slednji je konec tedna dobil lokalni derbi, to mu je uspelo prvič po letu 1979!
Zmaga je za separatiste
18.10.2017 | Evropske lige
Leicester se je razšel s Shake...
17.10.2017 | Evropske lige
Komu se bo letos uspelo prebiti v elitno Premier League? V tem trenutku v Championship League najbolje kaže Leicester Cityju, na dobri poti, da si priigra neposreden preboj med najboljše v državi, pa je tudi Burnley. Slednji za vodilnim klubom zaostaja za pet točk, prvemu zasledovalcu pa beži za osem točk. V nedeljo je Burnley gostoval pri lokalnem rivalu Blackburnu, zmaga z 2:1 pa je bila zgodovinska. Prvič po letu 1979 se je namreč zgodilo, da je Burnley zabeležil zmago proti sosedu, ki je bila še toliko slajša, ker so domači celo povedli, a nato prejeli dva gola in izgubili. Niza, ki je trajal kar 35 let, je torej konec.

"Med polčasom sem fantom dejal, da se lahko vpišejo v zgodovino. Dodal sem, naj jih to žene dalje. In k sreči jih je. Presrečen sem, tudi zaradi navijačev, ki so res dolgo čakali na ta trenutek. Težko je po nečem takšnem ostati ravnodušen, navdušenje je še toliko večje, ker smo res na dobri poti k sanjskemu cilju. A ta še ni dosežen, zato moramo ostati z nogami trdno na tleh," pravi trener Burnleyja Sean Dyche. Dodajmo, da je zmagoviti zadetek zabil Danny Ings, 21-letni napadalec, ki je z 19 goli tudi drugi strelec Championship League. Večkrat je v polno meril le Ross McCormack iz Leeds Uniteda.