Uredništvo    20. oktober 2015
Liga prvakov, skupina E, 3. krog

"Über nogomet" v BayAreni

Leverkusen je videl tekmo za anale Lige prvakov! Bayer je povedel z 2:0, nato je sledilo prebujenje Rome in njeno vodstvo s 4:2, nato pa infarktna končnica in ob pomoči Kevina Kampla končnih 4:4.
18.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: BayArena, Gledalcev: , Sodnik: Viktor Kassai (MADŽ)
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Bernd Leno, Jonathan Tah, Omer Toprak, Kyriakos Papadopoulos, Giulio Donati, Wendell, Kevin Kampl, Christoph Kramer, Hakan Calhanoglu, Javier Hernandez, Karim Bellarabi.
Trener: Roger Schmidt
Roma: Wojciech Szczesny, Lucas Digne, Antonio Rudiger, Konstantinos Manolas, Vasilis Torosidis, Mohamed Salah, Alessandro Florenzi, Miralem Pjanić, Gervinho, Radja Nainggolan, Daniele De Rossi.
Trener: Eusebio Di Francesco
Bayer iz Leverkusna in Roma gojita precej različen slog igre, kar je dostikrat v teoriji dobro izhodišče za zanimivo tekmo, kljub temu pa bi le malokdo upal napovedati takšen triler, kakršnemu so bili danes priča na leverkusenski BayAreni. Oba tekmeca sta imela zdaj dobre, zdaj slabe minute, po številnih zasukih in dramatičnem zaključku pa se je na koncu obračun končal z neverjetnih 4:4 – ob izdatni pomoči slovenskega reprezentanta Kevina Kampla.

Tekma se je začela s "polnim gasom". Že v prvi minuti je zapretil Javier Hernandez, v četrti pa je Hakan Calhanoglu v kazenskem prostoru Grka Vasila Torosidisa zadel v roko in Bayerju priigral najstrožjo kazen. Zanesljiv izvajalec je bil Hernandez, ki je s strelom po tleh rutinsko premagal starega znanca iz Premier League Wojciecha Szczęsnyja in gostitelje popeljal v vodstvo. Roma je bila v uvodnih minutah povsem raztresena, nova kazen pa je sledila v 19. minuti, ko je Calhanoglu z eno potezo iztiril celotno zadnjo vrsto Rome in sijajno zaposlil Chicharita, ki je v drugem poskusu premagal nemočnega Szczęsnyja in navidez Romo spravil v skoraj pogubljen položaj.

Drugi gol Bayerja Rome ni potolkel, temveč je iz nje izvabil odlično reakcijo. Italijani bi bili v primeru novega poraza v zelo neugodnem položaju v bitki za drugo mesto, česar so se igralci aktualnih italijanskih prvakov očitno dobro zavedali. Povratek se je začel v 29. minuti, ko je po akciji iz kota in ne najbolj spretni reakciji Bernda Lena zadel Daniele De Rossi, isti igralec, ki je danes igral v zvezni vrsti, pa je devet minut kasneje po predložku Miralema Pjanića zadel še s kolenom in Romo ekspresno vrnil v igro.

Drugi polčas je dolgo časa nakazoval na preobrat. Roma je bila vse boljša, kmalu pa so sledili tudi zadetki. V 54. minuti je Pjanić velemojstrsko izvedel prosti strel in Romo popeljal do prvega vodstva na tekmi, dvajset minut kasneje pa je hitri Gervinho preigral mladega Jonathana Taha in žogo kot na pladnju serviral Špancu Iagu Falqueju, ki je neoviran zadel za 4:2.

Po minutah Rome so v finišu tekme sledile minute Bayerja. Za to je bil v veliki meri zaslužen Kevin Kampl, ki poprej ni bil najbolj razpoložen za igro. Slovenski reprezentant je v 84. minuti z roba kazenskega prostora meril v stičišče vratnice in prečke in spektakularno zadel za 3:4, dve minuti kasneje pa je začel akcijo, po kateri je Wendell ušel po levi strani in asistiral Admirju Mehmediju, ki je s spretno reakcijo poskrbel za delirij na tribunah. Bayerjev povratek bi se skoraj končal na zares fantastičen način, a je v podaljšku tekme Hernandez zgrešil po obetavnem protinapadu.