Uredništvo    18. februar 2014
Liga prvakov, osmina finala

PSG praktično že naprej

Zlatan Ibrahimović je s svojimi soigralci že na prvi tekmi v Leverkusnu poteptal nemočni Bayer, bilo je kar 4:0 v korist Parižanov, ter tako praktično že odločil potnika v četrtfinale Lige prvakov.
20.10.2017 | Evropske lige
Štadion: BayArena, Gledalcev: 29412, Sodnik: Viktor Kassai (MADŽ)
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Andres Guardado, Gonzalo Castro, Omer Toprak, Emir Spahić, Roberto Hilbert, Lars Bender, Simon Rolfes (od 46. Stefan Reinartz), Stefan Kiessling, Sidney Sam (od 62. Philipp Wollscheid), Heung-Min Son (od 47. Julian Brandt).
Trener: Roger Schmidt
Paris SG: Salvatore Sirigu, Alex, Maxwell, Thiago Silva, Gregory Van der Wiel, Blaise Matuidi (od 67. Yohan Cabaye), Thiago Motta, Marco Verratti, Lucas Moura, Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi (od 76. Javier Pastore).
Trener: Unai Emery
Že pred današnjo tekmo je bilo kristalno jasno, kdo je favorit tega dvoboja. Pri Bayerju so sicer upali na morebitno presenečenje, posebej zato, ker so nocoj igrali doma, toda bogati Parižani so Nemce hitro postavili na realna tla in v kali zatrli njihove sanje. Že kar v tretji minuti se je v Leverkusnu namreč začela akcija, v režiji gostov, kakopak. Marco Verratti je lepo zaposlil Matuidija, ki je zadel za zgodnje vodstvo francoskega državnega prvaka. Nocoj je za PSG seveda igral tudi Zlatan Ibrahimović, ki je prvič streljal v osmi minuti. Lavezzi je v 12. minuti nevarno poizkušal, a je ostalo pri 1:0. Isti nogometaš je v 38. minuti priigral enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Spahić. Zanesljivi izvajalec je bil omenjeni Ibrahimović. Le tri minute pozneje je PSG svojo premoč kronal s še tretjim zadetkom v prvem polčasu. Matuidi je podal, realizator pa je bil znova Ibrahimović.

V drugem polčasu domača ekipa ni uspela obrniti poteka tekme. Pravzaprav ni uspela prevzeti niti pobude, gostje pa so bili z zajetno prednostjo seveda več kot zadovoljni. Po uri igri pa še ena slaba novica za Bayer. Nocoj neprepričljivi Emir Spahić je prejel rdeči karton in moral pod prho. Da PSG svoje prednosti ni še dodatno povečal, je poskrbel vratar nemškega prvoligaša Bernd Leno, ki je zaustavil poizkusa Matuidija in Lucasa. Vseeno pa so gostje pred zadnjim sodnikovim žvižgom uspeli zadeti še enkrat. V 88. minuti je, po podaji Ibrahimovića, zadel še Cabaye in postavil končni izid srečanja 4:0.

Dvoboj med Bayerjem in Paris Saint-Germainom je tako praktično odločen že po prvi tekmi.