Uredništvo    18. oktober 2016
Liga prvakov, 3. krog

Ničla v Leverkusnu

Od dvoboja dveh izjemnih taktikov Rogerja Schmidta in Mauricia Pochettina ter dveh izjemno potentnih ekip Bayerja in Tottenhama smo vsi pričakovali zelo veliko, a na koncu doživeli remi z 0:0.
Bayern nedosegljiv svet za Cel...
Štadion: BayArena , Gledalcev: , Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Jonathan Tah, Omer Toprak, Lars Bender (od 74. Tin Jedvaj), Kevin Kampl, Charles Aranguiz, Benjamin Henrichs, Stefan Kiessling, Javier Hernandez (od 85. Julian Brandt), Hakan Calhanoglu (od 46. Julian Baumgartlinger), Admir Mehmedi.
Trener: Roger Schmidt
Tottenham: Hugo Lloris, Jan Vertonghen, Eric Dier, Kieran Trippier, Dele Alli, Christian Eriksen, Erik Lamela (od 71. Moussa Sissoko), Victor Wanyama, Daniel Rose, Heung-Min Son (od 90. Josh Onomah), Vincent Janssen (od 65. Mousa Dembele).
Trener: Mauricio Pochettino
Uvodne pol ure srečanja v Leverkusnu ni ponudilo praktično ničesar. Roger Schmidt in Mauricio Pochettino, ki oba slovita kot odlična taktika, v igri svojih ekip nista tvegala, tako da smo prvi strel na tekmi dočakali šele v 39. minuti. Dočakali smo pravzaprav kar dva. enega za drugim. Victor Janssen je stresel prečko, nato pa se je prečka, tokrat po intervenciji domačega vratarja Bernda Lena zatresla še enkrat! V 42. minuti se je "oglasil" naš Kevin Kampl in z roba kazenskega prostora streljal mimo gola. Prvi polčas je s priložnostjo sklenil Javier Hernandez, ki je bil prav tako premalo natančen.

Drugi polčas je ponudil več dinamike in več priložnosti. V 48. minuti je gol tehnologija razsodila, da ni bilo gola ob strelu Hernandeza in intervenciji Huga Llorisa. Francoski vratar je v drugem delu igre blestel. Odlično je posredoval ob strelu Aranguiza v 57. minuti. V 58. minuti je Rose blokiral nevaren strel Hernandeza, v 62. minuti pa je znova dobro posredoval Lloris, tokrat ob strelu Mehmedija. Lloris je svoj gol rešil tudi pet minut pozneje, ko je po Kamplovi podaji streljal Kiessling. Sledili sta še dve priložnosti branilca Topraka, toda mreža Tottenhama se ni zatresla. Angleži so bili v drugem polčasu v podrejenem položaju, toda gostitelji niso zadeli in srečanje se je končalo z izidom 0:0.