Uredništvo    31. avgust 2015
Velika okrepitev v Leverkusnu

Chicharito prihaja h Kamplu

Kevin Kampl je v Leverkusnu dobil slavnega soigralca. Novi član kluba je postal odlični mehiški napadalec Javier Hernandez, ki je podpisal triletno pogodbo.
Tudi na prijateljskih boljši p...
Bayer iz Leverkusna bo imel v letošnji sezoni brez kančka dvoma izvrstno ekipo. Klub je resda zapustil odlični Korejec Heung-min Son, a so zato lekarnarji v zadnjih dneh v svoje vrste pripeljali dve prav tako odlični okrepitvi. Sonovo mesto bo zasedel naš Kevin Kampl, napad pa je postal močnejši za mehiškega golgeterja Javierja Hernandeza, ki je prvič po prihodu v Evropo prekinil vez z Manchester Unitedom. Priljubljeni Chicharito je z Bayerjem podpisal triletno pogodbo, njegov prestop pa naj bi bil vreden približno 12 milijonov evrov.

"Imamo igralski kader, s katerim smo lahko kos vsem izzivom. Imamo odlično ekipo, ki je glede na lani zelo okrepljena. Po uspehu v kvalifikacijah za uvrstitev v Ligo prvakov smo želeli podati jasno sporočilo in s Javierjem Hernandezom nam je to po mojem mnenju tudi uspelo," je po sklenitvi pogodbe s Hernandezom žarel direktor Bayerja Rudi Voller.

Chicharito je bil v lanski sezoni član Reala iz Madrida, pri katerem je svojo nalogo opravil povsem solidno, saj je na 33 nastopih dosegel devet zadetkov in prispeval devet asistenc. Od leta 2010 je bil sicer član velikana Manchester Uniteda, za katerega je na 157 uradnih tekmah dosegel kar 59 zadetkov in prispeval 20 asistenc.